Červitost švestek TopGigant Plus



host - 2.219 (?) 
17.8.2014 20:44, zobrazeno: 5440x

Zdravím,

mám slivon TopGigant Plus, je 3 rokem a letos má 8 švestek, všechno je, ale červavý, je to šárka a nebo něco jinýho, mám počkat a nebo uříznout a vykopat, červivost je kolem pecky a v tom je jako by tam byla rosolovatá krupice. Dík za každou informaci.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Tondaa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 253.34 (?), 17.8.2014 21:05

pane, sic neporadím prakticky, ale... Šárka je o deformování plodů, nikoli o červivosti - tu působí hmyzové..!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.189 (?), 21.8.2014 20:39

pridam moju skusenost... toto som mala 5 rokov po sebe, tento rok mi poradili na jar po odkvitani postrek proti piliarke. Vdaka tomuto postreku mam plny strom sliviek a konecne nie je dilema vypilit ci este rok pockat... takze uz budem striekat kazdu jar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tondaa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 253.34 (?), 25.8.2014 20:39

něco jako omluva a pokus o usmíření... citace popisu od p, Vysloužila z kterési starší diskuze... Šárku poznáte podle občanky nebo křestního listu, šarka je srbochorvatský název pro neštovice - vznikl tedy v údajné pravlasti modrých slivoní. Poznáte ji snadno. Na listech jsou okrouhlé skvrny, ale ne oranžové (ty způsobuje spíš dírkovitost) nýbrž bledě zelené, jakoby odbarvené. Na téměř zralých plodech bývají patrny vklesliny, pod nimiž je dužina zarudlá, kyselá a ulpívá na pecce. Trochu připomíná červivost. Pecka má pod dužinou červenou skvrnu. Nemoc bývá v různých letech různě vyjádřena, v některých sezonách se zdají stromy téměř zdravé. Pozor - i tolerantní odrůdy slivoní na listech onemocnění mají, na plodech nikoli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika