Černý rybíz - jaký?



Stránky: 1,  2   
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?) 
8.4.2009 14:32, zobrazeno: 41719x

Poraďte mi prosím dobrou odrůdu černého rybízu. Mám jeden starý keřík, ale vloni měl jen drobek velmi drobných kuliček. Ve starších příspěvcích jsem nic nenašla. Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 21.225 (?), 10.4.2009 20:40

Najviac chvalenou odrodou je momentalne Titania, kvoli dobrej odolnosti voci chorobam a vysokym vynosom. Potom su odporucane Triton (dozrieva skor ako Titania), pripadne Ben Gairn.Vlastne skusenosti este nemam, uvedene odrody som zasadil len nedávno.

Miso

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 10.4.2009 20:43

Zkusil bych ten starý rybíz razantně zmladit - ponechat jen pár mlaších výhonů.. Pokud by i potom rodil jen drobné kuličky, nahradil bych jej jiným.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 10.4.2009 23:34

V Zahrádkáři před několika lety vyšel článek- odrůdy černého rybízu začínající na Ti...  jsou novější a odolnější proti chorobám.  Mně osobně zmlazení černého rybízu nepomohlo, asi už byl moooc starý.                                   Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 10.4.2009 23:35

ps - ještě upozornění - kvůli lepšímu opylení se u černého rybízu doporučuje vysazovat 2 různé odrůdy.           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 16.4.2009 17:08

Děkuji za rady. Nevím jestli v sobotu budou jěště nějaký výběr mít. Už je dost dlouho. Jinak počkám na podzim. Já jsem ho již předloni prostříhla, ale asi málo. Já vůbec jako nezkušená lituji něco stříhat. Teď mám diléma se stříháním meruňky a broskve, které mám od loňského jara. Asi poprosím souseda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 13.202 (?), 13.10.2012 23:11

Dobry vecer,

mam dotaz jaky je dneska nejkvalitnejsi cerny rybiz na trhu, jde mi predevsim o chut rybizu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.142 (?), 13.10.2012 23:22

Švédská odrůda Titania

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.255 (?), 16.10.2012 22:48

Dobry vecer,

k te chuti cerneho rybizu jsem zapomel napsat, ze rybiz nesmi mit chut mysiny coz u nekterych rybizu se projevuje, plati tedy, ze bez mysiny jso odrudy Titanie a Ojebin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.246 (?), 17.10.2012 8:09

Nejsnažší je oběhnout známé a sousedy a provést ochutnávku.Pak z těch které Vám budou chutnat nastřihat z jednoletých výhonů řízky a zastrkat je do země.Černý rybíz se množí velice snadno.Možná objevíte v zahradách i náhodné semenáče, které roznesli ptáci a budete mít svoji vlastní odrůduwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika