Černé maliny, znáte je?



host - 131.199 (?)
12.5.2009 9:17

Zdravim, na google jsem se docetla ze jsou jednim z nejucinejsich prirodnich prostredku v prevenci rakoviny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 154.176 (?), 2.2.2009 22:08, zobrazeno: 31720x

Dobrý den, dnes jsem narazil v jednom internetovém obchodě na nabídku černých malin. Chtěl bych se zeptat, jestli s nimi máte nějakou zkušenost, jaké mají nároky a jakou mají chuť.  Díky za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zyka - (14) - 93.219 (?), 3.2.2009 21:17

Dobrý den, černé maliny máme asi dva roky na zahradě, zakoupené na výstavišti v Litoměřicích, chuťové jsou výborné ale jsou trochu menší, nároky jsou stejné jako u ostaních malin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.100 (?), 4.2.2009 10:23

Mám několik let, jsou vzrůstné, v dobrých podmínkách až moc. Chuť je méně aromatická a trochu jiná než u malin. Nemají červíky (zatím neměly), Jsou úrodné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 20.41 (?), 4.3.2009 20:27

Máme je mnoho let na zahradě a říkáme jim malinoostružiny. Jsou výborné, mají úplně jinou chuť než maliny a jsou ranější, hned na začátku prázdnin. Dětem chutnají víc než maliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 131.199 (?), 12.5.2009 9:17

Zdravim, na google jsem se docetla ze jsou jednim z nejucinejsich prirodnich prostredku v prevenci rakoviny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.130 (?), 12.5.2009 12:30

Zdravím. Jsou malinké, dobré, ale třebas u mě úděsně udržitelné na jednom místě. Mají hodně nepříjemných trnů a rozlízá se to všude, kde může. Mám je na zahradě několik let. Minulý rok mě to už štvalo, tak jsem se to snažila vytrhat a jsou tam zas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.24 (?), 24.7.2011 17:04

Zdravím. Černé maliny máme již mnoho let a vždy byla sklizeň bohatá a chutná. Vloni, po předchozím přesazení na jiné místo ale dozrávající plody náhle zaschly a letos, ačkoli krásně a bohatě odkvetly, nevyvinuly se buď žádné plody nebo jen zakrnělá část (několik kuliček na plodu). Šlahouny jsou pokaždé silné a přes tři metry dlouhé. Poraďte.  Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.222 (?), 5.9.2011 11:13

Tak nevím, co to kdo máte. Ale černé maliny, patrně odrůda Camberlad nebo Pristley, byly vyšlěchtěny na bázi divokých amerických černých malin. Ty co mám já (od manželovy tety) od roku 1984 mají tu velikou výhodu, že neodnožují, množí se hřížením, tím jich dělám každý rok tak 20 - 30 sazenic, které rozdávám. Mají jedinou nevýhodu - potřebují oporu, protože mají šlahouny až 6 m dlouhé. Plodí v okolících po 6 - 8 malinách, chut´ je nasládlá, trochu podobná moruším. Letos, vzhledem k tomu, že bylo 2 dny teplo a dva dny pršelo, byly plody velké, šťavnaté a bylo jich neskutečně moc. Červavostí trpí málo, jen pokud už hodně zralé plody zmoknou, tak se pár červíků objeví.

Použití plodů: kompoty, džemy, a všude tam, kde se dávají borůvky. Dají se skvělě zamrazit, na rozdíl od jiných druhů se nerozpadají po rozmrazení. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 99.88 (?), 18.9.2011 20:32

Já mám na mysli černými malinami ostružiník ´Black Jewel´

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.205 (?), 25.3.2012 20:30

Dobrý den milé zahradnice,

prosím o radu, kde bych mohla zakoupit sazenice černých malin. Pokud by některá z Vás byla ochotná mi je zaslat, velmi ráda uhradím vše na dobírku nebo předem bankovním převodem. Také nemohu sehnat keř tzv. Motýlovníku (pro motýlky a včelky).Předem mockrát děkuji. Jiřina georgina77@seznam.cz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika