Budou borůvky?



peky - (34) - 161.93 (?) 
29.5.2015 8:50, zobrazeno: 5668x
Dobrý den, prosím zkušenější pestitele, kouknete na foto. Co myslíte, letos borůvky asi nebudou co?Kericky jsme zakoupili na jaře, krásně rozkvetly, tak jsme mysleli, že bude nějaká úroda, ale bude asi prd.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 243.162 (?), 29.5.2015 9:18

Budou!! jezibaba9

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 2.73 (?), 7.6.2015 14:40

Plody budou, ale na takových malých keřích bych to zredukoval. Jsou to takové malé keříky, které potřebují letos dobře zakořenit a začít růst, aby měly plody i příští rok na novém dřevě. Kanadská borůvka plodí na ročních výhonech. Keř na druhé fotografii má velmi málo listů, plody letos pokud udrží budou malé. Příští rok na něm asi nebude nic, protože letos na něm nové výhony neporostou a keř se vysílí do letošní produkce plodů. Mám doma 3 x tak větší keř, ve kterém si mravenci udělali sídlo a který kvůli tomu má málo listí a budu mu také redukovat plody. Mravence jsem likvidoval tak, že jsem klečel u keře a jednoho po druhém v prstech rozmačkával. Podařilo se je tak zlikvidovat a keř může letos v klidu růst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
peky - (34) - 161.85 (?), 8.6.2015 8:38
Takže myslite, ze ty co jsou míň nality mám prostě otrhat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 8.6.2015 9:21

Proč by jste ty opylené borůvky trhal nezralé.

Zejména pozdní odrůdy nazrávají postupně a ty co zrají později jsou zpočátku menší než ty co zrají o 3 týdny dříve než ty poslední. V těchto suchých verech se soustřeďte na zálivku (případně na přihnojení). Nejhorší je, když borůvka kvůli suchu redukuje listy opadem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika