Boruvka z lesa



Stránky: 1,  2,  3,  4   
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?) 
21.7.2013 21:40, zobrazeno: 36435x

Lze pestovat boruvku z lesa (predpokladam Brusnice borůvka - Vaccinium myrtillus) na zahrade? Na internetu se da na ruznych mistech docist, ze nikoliv, kvuli symbioze s mykorhiznimi houbami v lese. Nicmene text je evidentne rozkopirovan z jednoho zdroje, tak nevim. Jine zdroje tvrdi, ze to lze (je jich ale mensina). Kde je pravda?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 175.130 (?), 21.7.2013 21:56

Dobrý večer. Bydlím na Šumavě. Pěstuji bonsaje a společně se stromen /bonsají/ mám brusinky, které kvetou a mají plody. Borůvčí mám zase vnesené ve skalce zatím roste. Zatím nekvetly. Nedělejte si s tím žádnou hlavu.
Vemte lesní hrabanku, přidejte k tomu drobet písku a je to. Pozor borůvka chce kyselou reakci půdy i zálivky. Zdeněk  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 21.7.2013 22:06

Dekuji za zpravu. Pokud bych tak cinil, tak je budu pestovat spolu s kanadskymi boruvkami, ktere jsem letos koupil. Nutnost kysele pudy mi je jasna, raselina nebo ta hrabanka (kterou je mimochodem nelegalni "tezit" v lese) to asi vyresi.

Jak hrabanku k rostlinam doplnujete? Mam rododendrony, ktere uz musely "vyrust" ze sveho raselinoveho teritoria a nevim jak jim nyni pomoci. Premyslim o tom, ze kazdy rok vykopu jamu vedle nich a tu zasypu raselinou s pranim, aby tam rododendron poslal svoje koreny ;-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.130 (?), 21.7.2013 22:18

Dobrý večer. Mám také 4 rododendróny a 10 kandských borůvek. Lesní hrabanku jednosuše obsypávám pod keře. Je také dobré využívat odpad ze dřeva - piliny, kůru atd. Do konce dubna ještě ke každému keři přihodím hnojivo pro borůvky a ještě přihrnu. Mám hodně kůry a pilin z motorové pily a v tom normálně rostou rododendróny. Přidávám i drobet písku z potoka. V tomto dřevěném odpadu pěstuji i jiné stromy a také to dávám k bramborám.  Zdeněk 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 22.7.2013 0:08

Piliny z pod motorovej pili, by som si pod rastliny z ktorych chcem nieco konzumovat nedaval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 43.4 (?), 22.7.2013 8:11

Proc, ze by byly kontaminovane? Cim? Jsou take elektricke motorove pily. Pouzivam i hobliny z hoblovky (stacionarni i rucni). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 22.7.2013 8:41

I elektrickým, motorovým pilám je třeba mazat řetěz. Ne každý do nich leje Biool.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.4 (?), 22.7.2013 9:07

Cirkularka je taky elektricka motorova pila. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.2 (?), 22.7.2013 9:45

Pro puristy: (MV promine) elektrická řetězová pila, přesněji řetězová pila poháněná elektromotorem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.4 (?), 22.7.2013 10:01

Piliny z pod motorovej pili, by som si pod rastliny z ktorych chcem nieco konzumovat nedaval.

Ponekud zvlastni zpusob uvazovani (automaticky vsichni pouzivaji pochybny ropny olej) a zejmena pristup k ekologii (produkuji kontaminovane piliny, ale ekologicky si je pod rostliny nedam). Co s temi kontaminovanymi pilinami delate? Nemeli by se za to davat pokuty jako za pestovani brambor bez postriku proti plisni? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika