Borůvka Vaccinium 'Heidi



host - 178.238 (?) 
26.4.2012 11:26, zobrazeno: 14469x

Dobrý den, dostala jsem tuto borůvku. Je od Starkla, kde píšou, že potřebuje kyselou zem. Dárce tvrdil, že to není klasická borůvka a poroste i v naší spíš zásaditější půdě. Tak jsem zmatená. Mám mu věřit? Borůvka má dorůst tak 1,5 m, jak velkou jámu bych měla naplnit rašelinou, aby se jí dařilo?

Zasadit ji mám spíš dopolostímu nebo na plné slunce? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 148.42 (?), 27.4.2012 13:31

Dobrý den, borůvku "Heidi" pěstuji úspěšně už třetí rok. Na začátku musíte vykopat jámu 50x50x50. Celou ji "vystelte" folií, kterou na několika místech propíchejte (kvůli odtoku vody). Naplňte rašelinou smíchanou s pískem 3:1. Hnojím každý týden tekutým hnojivem na borůvky. Snese hodně vody. Určitě zasadit na slunce, ale nemusí na ni svítit celý den. Na jaře přidat rašelinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 177.230 (?), 14.8.2012 13:27

V podstate suhlasim. Hlbka jamy je OK. Jamu by som ale spravil sirsiu a dlhsiu. 50*50 je pre nu dost malo. To docielite aj v nadobe. Pre lepsi rozvoj korenoveho systemu aj rastliny odporucam aj 80 x 80 cm aj viac. Diery do igelitu/folie na odtok vody nerobit do dna. Vsetka zalievkova voda Vam odtecie prec. Diery zacnite robit desat az dvadsat cm nad dnom, vytvorite tak bazenik, z ktoreho bude voda stupat ku korienkom a prebytocna odtecie dierami v igelite/folii do okolitej pody. Obmedzite tym neustale zalievanie v teplejsich dnoch. Rastline voda na dne nijak moc nevadi, lebo ma 80 percent korenovej sustavy v hlbke do 25 - 30 cm od povrchu a vo vode teda nestoji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 15.99 (?), 27.6.2014 16:49

Pekný deň, na jar som si aj ja zakúpil u Starkla obrovskú čučoriedku tejto "odrody"- Heidi, ale chcel by som k nej dokúpiť ešte nejakú inú, pre lepšie opelenie. Neviem ale nájsť konkrétne informácie o tejto odrode Heidi, čo vyzerá, že je len odroda jedného katalógu a tak neviem porovnať dobu kvitnutia s inou odrodou... vraj je podobná (alebo je to priamo) odroda Bluecrop?

Poradíte aká iná odroda by teda bola vhodná ku mojej Heidi? Stačí vysadiť ďalšiu rastlinu na vzdialenosť 0,5m?

Ďakujem   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika