Black Giant Missouri (plodová meruzalka)



host - 99.1 (?) 
23.12.2007 20:24, zobrazeno: 18047x

Dobrý den

Máte někdo zkušenosti s pěstováním a s chutí plodů rostliny Black Giant Missouri (plodová meruzalka)?

Děkuji za info.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 51.146 (?), 3.8.2008 22:14

Tuto rostlinu jsem sehnal na inzerát v časopisu Zahrádkář asi před 14 lety. Keř je vzrůstem, listem i květem podobný meruzalce zlaté, vytváří ale čené kořenové odnože. Při dobré výživě a zálivce bohatě plodí. Plody jsou též podobné meruzalce zlaté, velikostí ale srovnatelné třeba s Jostou. Jsou černé s jakoby matově lesklou slupkou, mají dlouhý kalich a bývají v hroznech přibližně po 3 až 7. Jednotlivé bobule ale nejsou stejné velikosti a také dozrávají postupně. Výhodou je, že po dozrání neopadávají a je možné je sklízet najednou. Dozrávají zhruba o měsíc později než ostatní bobuloviny a chutí nepřipomínají žádný jiný druh rybízu, musí se ale sklízet až v plné zralosti jinak jsou nakyslé. Mohu zaslat i fotografii plodů, můžete mne kontaktovat na: sejkora@email.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.176 (?), 9.3.2014 20:47

Meruzalka plodová je fantastické ovocie. Je trochu viac kyselkavejšia. Obsahuje vela vitamínov. V surovom stave najlepšia. Čo ocenia i malé deti. Nechápem, prečo všetko ovocie aby ľuďom chutilo musí byť sladké...

Ribes Giant Black Missouri
Ribes Giant Black Missouri
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 4.8.2008 9:18

Syrové plody meruzalky příliš dobré nejsou, nebo mně aspoň nechutnají. Tepelnou úpravou získají zajímavou chuť. Upečené na koláči i v kompotu připomínají borůvky, marmeláda má příchuť trochu malinovou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.103 (?), 27.4.2010 0:40

Zakoupil jsem Meruzalku před třemi roky v zahradnictví Brno-Komín pod názvem Casis. Listy a květ připomínají Meruzalku zlatou. Plody jsou velké jak od josty, črnofialové lesklé. Chuťově připomínají borůvku s josto. Dozrávají velmi pomalu měsíc po rybízu se dají jíst, ale jsou nakyslé. V září nebo před prvním mrazíkem jsou plody fantasticky sladké. Některé plody na stromečku nevydrží asi 15% opadne. Je to naroubovaná na 1m podnoži jak stromečkový rybíz, větve částečně převislé až do ½ kmínku. Stříhání nebylo zatím úspěšné nevím kdy a jak, spíš to stromek zabrzdilo. Tento rok nechávám volný průběh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.131 (?), 10.3.2014 12:41
Podle toho co jsem zde četl, mně napadá, že by z té černé meruzalky mohl být skvělý likér -ratafie. Rafael.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika