Bile skvrny na listech maliniku



host - 132.56 (?) 
19.4.2014 19:42, zobrazeno: 5401x
Dobry vecer, prosim o radu. V loni na podzim jsem sazela malinik z obchodu... prezimoval ok, na jare zacal krasne rust, zel ted... cca pred par dny jsem si vsimla, ze ma na listech bile skvrny... neni to plisen, ty skvrny jsou jakoby v listu, nejdou setrit a jsou aj ze spodu na stejnem miste. Listy se aj krouti. Pridavala jsem do zalivky na boruvky par kapek dusiku a zbytkem zalivky zalila aj malinik... nemohla jsem to tim nechtene zpusobit? Pokud ano, jak to mohu napravit, prosim?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 132.56 (?), 19.4.2014 19:45
Dalsi foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 132.56 (?), 19.4.2014 20:51

Také mě napadá... nemůže to být nějaký druh skvrnitosti? Skvrny nejsou ohraničené, jsou stejně barevné... nemám je tedy raději odstranit? A pokud postříkat, tak čím nejlépe, děkuji moc angel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.29 (?), 19.4.2014 21:30

Připadá mi to spíš jako spálené - jako kdyby měly na listech kapky a svítilo na ně ostré slunce... Nepřipadá mi to ani jako choroba, ani jako škůdce.Počkejte, jaké budou další nově narostlé listy.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 158.12 (?), 19.4.2014 21:56

Asi potlucene od krup.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 132.56 (?), 20.4.2014 9:30

Díky moc také za info... je fakt, že nedávno padaly kroupy tuším hned 2x, sice jen krátce... zhruba 10min... ale padaly... mám je tedy více méně pod přístřeškem na terase, jelikož jsou ve velkém kvetináči, ale v otevřeném prostoru. Snad máte oba pravdu... díky ještě jednou moc. Lucie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 132.56 (?), 20.4.2014 9:25

Děkuji moc za info... jsem z nich trochu vyplašená, jelikož jsem se dala na zahradnictví drobného ovoce až letos, vlastně na podzim a každý den je pozoruju, jestli se neděje něco, co nemá, asi jsem cvok :). Je fakt, že ty skvrny se tam objevily naráz, přišla jsem domů z práce, navečer zkontrolovala a byly tam, nebylo jich méně, že by se nějak množily a jsou stále stejně velké. Tak tedy počkám a uvidím, dnes jsem se již chystala, že bych je odstranila, uff. Svítí na ně slunce cca 7hod., ale že by je mohlo spálit, jsem netušila...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika