Bílé jahody



Stránky: 1,  2   
JADU - (2) - 46.234 (?) 
4.7.2013 19:15, zobrazeno: 25213x

Před lety jsem si na zahradě vysadila stáleplodící jahody Rujana. Časem se vysemenily po zahradě, na podzim jsem pár sazenic zasadila do řádku na záhon. Krásně se rozrostly, mají hodně plodů. Stále jsem čekala, kdy začnou červenat, když všude jinde už je prakticky po jahodách. Dnes jsem při bližším průzkumu zjistila, že jsou zralé, chuťově dobré, jen nejsou červené, zůstaly bílé. Prosím, ví někdo, čím to může být? Přemýšlím, že rozjedu nový byznys, v Olomouci jsem za nemalý peníz, koupila bílou jahodu a je červená.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 62.205 (?), 4.7.2013 19:40

no vypadají jako ty ananasové co zkouším letos ve skleníku

nechutnají náznakem po ananasu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
JADU - (2) - 46.234 (?), 4.7.2013 19:46

Nic takového jsem nikdy doma neměla, takhle se proměnily ty, co jsem vyrýpala po zahradě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.42 (?), 4.7.2013 22:11

Dobrý den.
Stále plodící Rujana je docela stará odrůda. Moje maminka ji také pěstovala na zahrádce v 70tých letech. A přesně jak píšete, začala se sama vysemeňovat a po pár letech už byly některé s bílými, tedy smetanovými plody (jako na fotce). A mně chutnaly víc. U bílých jsem asi lépe poznal dobře zralé. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 165.42 (?), 5.7.2013 14:32

Nevím jaké ananasové Honzo myslíte, ale tohle je stáleplodící jahoda, tzv. měsíční. U dosti těchto odrůd bývá nabízená i běloplodá varieta, občas se jich několik objeví, a je to obyčejně dědičné. Z výsevů bílých (po sprášení bílými) bývají bílé.  S tím, čemu se říká ananasová jahoda (na obrázcích sněhově bílá s krásnými tmavými vnořenými nažkami) nemá mnoho společného. Ta měsíční dobře plodí, když je zralá snadno jde utrhnout. U té druhé je to docela problém určit kdy je zralá. Asi mám špatnou, protože oproti cedulce, která byla u ní, je postupně pořád víc divně narůžovělá (bílá byla tvrdá, nechutná), s chutí "jen" jahodovou.

Ananasová jahoda?
Ananasová jahoda?
Měsíční jahody Yellow Alpine a Rujana
Měsíční jahody Yellow Alpine a Rujana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
oivo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 237.232 (?), 5.7.2013 17:21

Omlouvám se, že se cpu do bílých jahod, ale využívám aktuální téma.

Na zahradě v trávě, se nám už několik let objevují "lesní" jahody. Manželka tvrdí, že jsou jedovaté a zatím nenašla nikoho, kdo by její slova potvrdil. Myslíte, že bych se bez obav mohl stát testmanem?   Dík.  I.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 22.159 (?), 5.7.2013 23:13
Máme také ananasové jahody White Dream. Ze 2 loni zakoupených sazenic už je přes 1 m2 velké políčko, teď jich právě dozrává nejvíc. Je pravda, že se hůř pozná, kdy je zralá. Ananasová příchuť je spíš jen náznak, u některých plodů výraznější, u jiných méně. Jsou kyselejší než červené jahody, setkal jsem se jak s pozitivními, tak i negativními ohlasy (při ochutnání).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.138 (?), 6.7.2013 9:20

Ivo Ondrůšek, najděte si indickou jahodu, jahodku, její plody jsou nejedlé, způsobují trávící obtíže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 22.159 (?), 6.7.2013 23:11

K jahodce indické: plody jsou naštěstí tak hnusné (ochutnal jsem), že to každý vyplivne a na trávicí potíže nedojde :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 226.1 (?), 7.7.2013 8:14

Každý ne. Švagrové ta jahodka, kterou ochutnala, chutnala a bývala by si dala ještě.

Varování je (pro jistotu) na místě, protože i někomu dalšímu by mohly zachutnat a třeba by jich snědl více s příslušnými následky...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika