Aronie - černý jeřáb moravský sladkoplodý



Stránky: 1,  2   
melton.z - (2) - 178.43 (?) 
20.7.2016 20:07, zobrazeno: 12893x

Před 3 roky jsem zasadil stromek Aronie-černý jeřáb moravský sladkoplodý.Listy to má jako jeřabina.Bohužel zatim ještě neplodil a tak by mě zajímalo pokud ho někdo má za jak dlouho začíná plodit.Případně kde je vhodné ho pěstovat, Zda vyžaduje třeba ve stínu nebo ve vlhku.Co větve zastřihovat?Stromek který mám já je celý den na slunci.

Na podzim 2015 jsme zakoupil ještě keř aronie a ta na jaře vykvetla a už jsou tam vidět plody, ale na tom stromku stále nic... 

Aronie-černý jeřáb moravský sladkoplodý
Aronie-černý jeřáb moravský sladkoplodý
Aronie-černý jeřáb moravský sladkoplodý
Aronie-černý jeřáb moravský sladkoplodý
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 20.7.2016 20:46

Sadili jsme stromek i keř Aronie zároveň před pár lety a oba měly několik plodů již druhým rokem. Oba mám na slunci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Liki12 - (37) - 60.183 (?), 20.7.2016 20:46

Na prvním obrázku to bude opravdu nějaký jeřáb, aronie to určitě nebude. Černý jeřáb plodí už od brzkého mládí, tak jak to máte na druhém obrázku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.170 (?), 20.7.2016 20:56

'Moravský Sladkoplodý' je kultivar jeřábu ptačího, ne aronie. Poznáte ho podle toho, že nemá pilovité listy po celém obvodu, ale spodní třetina listu má hladký okraj. Aronie se většinou roubuje na obyč. ptačí jeřáb. do korunky. Pokud se roub vylomí, nebo neodstraníte podrost a roub zdechne, vypadá to takto.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 20.7.2016 20:57

Pravda, při pohledu na první fotku je jasné, že nejde o stromek černého jeřábu (Nero). Ten má stejné listy jako keř na druhé fotce.

A koupil jste opravdu černý jeřáb nebo jeřáb moravský sladkoplodý (červený)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
melton.z - (2) - 178.43 (?), 22.7.2016 19:32

V zahradnictví jsem vyloženě chtěl aronii.Prodali mi tento stromek kde bylo napsano aronie -černý jeřáb moravský sladkoplodý.No bohužel papír snese všechno..asi se stala někde chyba.Tento vykopu a nechám si jen keřík.Jinak díky za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.23 (?), 22.7.2016 19:50

I moravský sladkoplodý se dá zpracovat wink. Ale arónie je lepší keřová, na kmínku nemá takovou životnost. A keř se i lépe přikrývá sítí proti ptákům (jinak vám ji oberou).  Jeden keř úrodou bohatě stačí - jestli ještě nemáte, zkuste místo druhé arónie keřík muchovníku, zraje v červnu...    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.43 (?), 24.7.2016 9:17

Muchovník mámsmiley asi 3 roky.Jen mi připadá, že ty větvičky jsou pořád takové slabé, takže když to má plody tak se docela slušně ohýbají..

Když to zastřihnu a pokrátim tak by se mohli trochu zpevnit???Stříháte to taky někdo a jak??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.7.2016 9:37

Název vlákna je nesmyslný, zní jako: Třešeň - raná srdcovka průsvitné letní. Tedy aronie - černý jeřáb (např odrůda Nero)  a Moravský sladkoplodý jsou dva různé ovocné druhy.  Oba mají v zahradě i v kuchyni své místo. Chuť proslazené oranžové jeřabiny na jednohubce s česnekosýrovou pomazánkou je prostě boží...
    Muchovník stříhám tak, jak mě napadne, aby nebyl moc hustý a uříznu, co zavazí. Plodnost stále dobrá, škoda jen že většinu sklidí kosi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.23 (?), 24.7.2016 12:28

Pane doktore, stačí pověsit na muchovník nebo okolo pár CD, pak si ho ptáci nevšimnou, dokud CD nesundáte, mám to odzkoušeno.      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika