Angrešt - řízkování



Stránky: 1,  2,  3,  4   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?) 
5.11.2012 20:45, zobrazeno: 59798x

Nemá někdo zkušenosti s řízkováním angreštu? Připadá mi, že množení řízky třeba rybízu je bez problémů, angrešt koření hůře. Má s tím někdo zkušenosti?

Keřové plodí o dost více, proto chci mít nové rostliny jako keře, předem díky za dobré rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 5.11.2012 20:51

Ja som ho skusal viackrat rezkovat, a mate pravdu, zakorenuje podstatne horsie ako ribezle. Preto som od toho upustil a mnozil som ho potapanim. Najnovsie skusam vrublovanie do josty, tesne nad zemou. (josta u mna rastie velmi bujne na kazdom mieste.) 

Ked tak rozmyslam tak by mohlo fungovat vrublovat/ockovat do zakoreneneho odrezku josty ci ribezle, a nasledne potopit miesto vrublovania.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 5.11.2012 21:04

ještě jsem zapomněl podotknout, že to řízkování bylo dřevitými řízky..možná, že bylinnými by to bylo lepší, snad někdo napoví.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 6.11.2012 13:01

Možná jsem jen měla začátečnické štěstí, že se mi povedlo angrešt řízky namnožit. Řízky jsem brala z ostříhaných větviček koncem zimy, šikmo je zapíchala do běžné zeminy ve skleníku a nijak zvlášť se o ně nestarala. Skleník jsem zalévala jako celek. Cca polovina mi zakořenila.  

Také jsem chtěla raději keře, které se ve školkách zpravidla koupit nedají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.18 (?), 6.11.2012 14:10

Ahoj přídám svůj názor keřový angrešť plodí více než stromkový to je pravda ALE! z vlastní zkušenosti mám radši stromkový z důvodu podstatně lepší možné péče a sklizně které je o poznání lehčí ale to je na každém.

Nicméně doporučuji již teď začít připravovat vetvičky k řízkování a to tak, že už teď si zastříháte vršky vetviček ze kterých budete dělat řízky(a v únoru jen tyto větvičky ustříhnete na délku cca 15 cm dáte do stymulátoru a zasadíte do truhlíku nebo pařeniště (úspěšnost 50-80%)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 6.11.2012 15:48

Tak ma napadlo, ci uspesnost nebude zavisiet aj od mnozenej odrody. Mozno niektore zakorenuju lepsie, a ine horsie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.143 (?), 6.11.2012 17:00

Letos v únoru jsem napíchal do země 4 řízky odrůdy Hinnonmaki Rot zakořenil 1 a dnes jsem ho vysadil na trvalé stanoviště. Odrůda Hinnonmaki Grün nezakořenila vůbec. Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 6.11.2012 17:07

ja chtel predtim Pax-pro jeho odolnost a beztrnost a skutek utek :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
miso81 - (14) - 227.47 (?), 5.2.2013 17:49

Pax mi velmi dobre zakorenoval a množil sa potápaním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 29.4.2013 21:59

Jsi zkušený zahrádkář.Rybíz ani Angrešt proto problém není a pokud řízkování provedeš v době tvarování nebo průklestu tak není co řešit. Množení angreštu i rybízu jde provádět i pupeny, ale to je už o zkušenosti a praxi. V zahrádkářské praxi je lépe řízkovat v násobcích deseti.- Jinak můžeš zkusit jarní dekoraci kterou po omrzení zeleně prostě napícháš. Jak říkám, v zahrádkařině si nemá cenu připouštět problémy zahradnické a zahradníků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika