Angrešt - osychají listy



kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 36.18 (?) 
2.6.2016 21:00, zobrazeno: 4144x

zdravím

Někdy v dubnu jsem zasadil větvičky angreštu. Byly ustřihnuty jako loňské letorosty.

Vykopal jsem díru, a hlínu promíchal s kravským hnojem(granulky). Mě jsem 9 takových větviček.

Pár dnů byly lístky takové povadlé, ale pak se vzpamatovaly.

Zalíval jsem to vodou 3x denně. Dycky cca 1L ke každé. A asi před 4mi týdny mi začaly na většině větviček osychat listky. Nejdříve na okrajích. A pak postupně odpadávaly lístky jeden za druhým. Dnes jsou 2 větvičky komplet holé.Další 2 mají na kahánku.

Jedna větvička se očividně ujal, když ji nahoře přirostly lístky a začal letorost. Ale najednou lístky zesvětlezelenaly a nyní lístky z letorostu oschly. Větvička ještě není mrtvá, ale nemá k tomu moc daleko. Pár dalších větviček už taky chcípá.

Když byla horka, tak jsem poctivě stínil předměty proti slunci.

Poradí prosím někdo, co dělám špatně, nebo jak to vylepšit?

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 2.6.2016 21:19

Angrešt z řízků zakořeňuje špatně. Proto se spíš hříží. 
Sázet řízky do granulovaného hnoje je nesmysl. Lepším substrátem by byl čistý písek. Ale jak říkám, ujmutí samotných angreštových řízků je obtížné vyžaduje odborný přístup  -  kvalitní substrát, stimulátor, mikroklima pod fólií, atd. Proutky Vám jednoduše vyrašily ze zásobních látek jako barborky ve váze, ale nevytvořily kořínky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 36.18 (?), 3.6.2016 7:02

a dalo by se s tím ještě nyní něco dělat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 3.6.2016 7:12

Pochybuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr.Fazole - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 13.200 (?), 3.6.2016 13:37

Když stříhám angrešt, tak celé letorosty strčím do země někde ve stínu, šikmo, jako u rybízu, nechám koukat jen špičku. Někdy utrhnu letorost ze staršího dřeva s patkou, tzv.kladívko. (to není z mé hlavy, někde jsem to četl, tak chytrý zase nejsem). Žádnou velkou péči tomu nevěnuji. Tak každý 4-5 se ujme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Tondaa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 208.141 (?), 3.6.2016 15:08

zkus ten neujatý-uschlý vytáhnout ze země a zříš, že má p.Vysloužil pravdu-nemají kořínky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika