Angrešt Karát



host - 219.2 (?) 
15.8.2013 11:42, zobrazeno: 10574x

Mám dotaz na tento angrešt.Letos poprvé zarodil a dost sklamal. Dost tuhá šlupka a v chuti také nic moc. Plody spíš menší.Chtěl jsem se zeptat jestli je to normální, nebo u nás na něj prostě nebyl rok.Dost opadával.Ostatním angreštům se dařilo.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 28.8.2013 11:42

Letos mi také hodně opadal a spousta plodů byla malých. Do plné zralosti (a výborné chuti) vydrželo jenom pár bobulí. V jiných letech to bylo mnohem lepší. Asi na něj opravdu nebyl rok. Zato Prima se letos vytáhla. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 235.159 (?), 28.8.2013 19:01

Rezistentný Prim (Prima) aj ostatné sorty tento rok bohato zarodili. Prvú úrodu priniesol pravokorenný stromček veľkoplodého beztŕňového Červeného moskovského, ktorý som vypestoval zakorenením darovaného rezku. Tvar bobúľ je kvapkovitý, dozrieva neskôr a má mäsitú, zvláštne aromatickú dužninu. Snímky sú nafotené 14.7.2013. Prim je teraz úplne sladký. Aromatické červené sorty sú už zjedené.

Uprostred palmetka Martlet na drôtenke, vľavo stromček Remarky.
Uprostred palmetka Martlet na drôtenke, vľavo stromček Remarky.
Vľavo Prim naštepený do korunky Vikingu, uprostred Martlet vypestovaná zeleným vrúbľovaním meruzalky.
Vľavo Prim naštepený do korunky Vikingu, uprostred Martlet vypestovaná zeleným vrúbľovaním meruzalky.
Pravokorenný veľkoplodý bezostný Moskovskyj krasnyj.
Pravokorenný veľkoplodý bezostný Moskovskyj krasnyj.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 235.159 (?), 28.8.2013 19:15

Opravujem text nad prvou snímkou: Zľava doprava palmetky Remarka, Prim a stromček Viking.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.52 (?), 28.8.2013 21:35

U mne to udělal letos také, loni byl pěkný a dobrý. Za to se letos urodil Zlatý fík...cheeky           Lída

už částečně otrhaný...
už částečně otrhaný...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika