Angrešt a nové výhonky



host - 56.72 (?) 
24.5.2015 11:25, zobrazeno: 7105x

Prosím, poradí někdo, co teď s novými výhonky na angreštu, který má velkou úrodů plodů a ještě více nových výhonků, které velice zahušťují korunu angreštu? Skoro to vypadá, že kvůuli těm výhonkům budou mít plody problém s dozráváním.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 24.5.2015 14:46

Angrešt se běžně letním řezem neupravuje. U keřů se vylamují výmladky, které nejsou potřeba. Na nových výhonech jsou taky listy a ty asimilují a přispívají k úrodě. Zda je situace tak kritická na dálku nikdo neposoudí. Pokud to vystříháte, připravíte se o část příští úrody. Buďte rád, že rostlina prosperuje. Že budou problémy s dozráváním usuzujete z čeho?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.7 (?), 24.5.2015 23:24

No já dneska musela také jeden prostřihnout (Karát). Normálně zjara řezaný... Na větvičkách vyrazilo abnormální množství nových výhonků i uvnitř keře. Nikdy jsem husté korunky neměla, u druhého (Zlatý fík) hustá není. Tahle byla zcela neprůhledná, těžko by v ní uzrály plody - nebyly ani vidět. Tak jsem vzala nůžky a něco vystřihla, něco pokrátila, nic jiného mi nezbylo. V korunce musí být vzduch...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.72 (?), 25.5.2015 12:23

Korunka angreštu je tak hustá, že skoro všechny plody jsou ukryty pod listím. Na jaře byl angrešt ostříhán jako každý rok a nikdy předtím tolik výhonků neměl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.7 (?), 25.5.2015 12:41

No to jsem právě měla i já... Nevím, co se letos zbláznil. Některé výhony uvnitř korunky jsem pokrátila na vnější pupen, stojáky šly pryč celé. Jinak konce jsem nestříhala, jen ty zahušťující výhony. Nikdy jsem to dřív nedělala, ale letos mi nezbylo nic jiného.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.7 (?), 25.5.2015 12:42

ps - z toho jednoho stromku toho byl kbelík, teď jsou konečně vidět plody.  L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 24.5.2015 14:49

Možná byl ang.hustý už před rašením...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 146.249 (?), 28.6.2015 13:54

Dobrý den, ten výhonek pod roubem asi ustřihnout, že?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika