americké padlí



Stránky: 1,  2   
host - 207.66 (?) 
28.3.2009 20:19, zobrazeno: 34614x

Mám na pozemku nějaké hodně letité stromky angreštu, které byly před několika lety napadeny americkým padlím. Některý rok je to horší, některý lepší a posbíráne přece jen nějaké plody. Teď bych ráda nakoupila a nasadila angrešt nový, kterýby měl být proti padlí odolný. Musím se před výsadbou nových stromků zbavit těch starých napadených, nebo jsou nové odrůdy opravdu tak imunní, že nebude vadit, když tam ty staré ještě ponechám, než začnou ty nové aspoň trochu plodit? Po jaké době začnou nové stromečky plodit? děkuji za odpovědi

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 144.60 (?), 30.3.2009 17:19

Žádný odolný angrešt neznám.Chce to postřik ve stádiu poupěte a po odkvětu.Loni jsem to udělala a měla jsem angrešt bez pádlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?), 1.4.2009 18:02

My jsme během minulých 2 let staré angrešty zlikvidovali a vysadili odolné. Na podzim 2007 Inviktu a Primu, osvědičili se, na podzim 2008 znovu obě dvě a dále pak Darek a Karát.

Další odolné proti padlí: Rixanta, Rolanda, Rokula, Remarka, Coptivátor a Pax.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 2.4.2009 23:45

Žádné angrešty nelikvidujte kvůli padlí. Všimněte si, že konečky větviček jsou i teď na jaře bělavé, napadené padlím z loňské vegetace. Důsladně angrešty prostřihejte a zaměřte se hlavně na ty konce. Pospěšte si. Jsou narašené (nevadí) a než se rozmyslíte, jsou v květu. Před tím květem je třeba ořezané a prosvětlené stromečky postříkat Fundazolem, nebo Bayletonem, či máte-li ještě nejspolehlivější, ale pro příště nepovolený Rubigan. Po odkvětu ještě jednou. Po sklizni postřik zopakovat a máte po padlí. Ty odolné odrůdy nejsou záchranou. Nejsou totiž rezistentní, ale mají jen zvýšenou odolnost. Bez těch postřiků taky nepůjdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 122.179 (?), 3.4.2009 6:33

Jsem ctitelem starých osvědčených odrůd jako byl Zlatý fík, Šolcova naděje a pod.Vzdal jsem se jich ve prospěch Remarky, Invicty, Captivátoru.Proto, že mně postřiky všeho druhu začínají dost otravovat.Nevím, jestli právě angreštu bych měl věnovat tolik pozornosti, jak píšete, a pak ho jíst.Možná, že padlí odejde tak, jako přišlo, pokud nebude mít dostatek živného prostředí.Nebo se pustí i do rezistentů?Uvidíme. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 128.44 (?), 3.4.2009 11:04

Padlí asi jen tak neodejde, líbí se mu odsířený vzduch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 137.181 (?), 23.4.2009 14:44

Já jsem zakoupila angtešt i s padlím v PRAZE, nijakou zvláštní odrůdu, myslím, že to je zlatý fík. Stříkala jsem ho asi 3 roky, ale myslím že ho vyléčilo hlavně hodně čisté prostředí (žádná silnice, žádná továrna jenom lesy vůkol...)

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 23.4.2009 19:40

Závidím vám zvrat, jaký nastal.Zřejmě jediným infikovaným angreštem v daném okolí byl ten váš koupený.Padlí jste na něm postřiky zlikvidovala a nový nálet nenastal.Zlatý fík byl můj oblíbený, dnes se musím spokojit s Invictou a Remarkou. Nemám moc v oblibě stříkané ovoce.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.167 (?), 21.4.2009 9:47

už před lety jsem nahradil angrešt vinnou révou a mám po starostech. Pokud se zasadí interspec. odrůdy, není třeba žádná chem. ochrana, úroda je podstatně větší a dobřejší než bývala u rybízu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 150.180 (?), 19.5.2009 20:53

Taky jsem měl problém s padlím u angreštů.Posledních 5roků ošetřím angrešt již během zimy pokud vysvytne slunce a teplota se dostane nad 10stupňů vyrážím se Sulkou na angrešty a broskve. To je tak 2x-3x do příchodu jara.Po odkvětu zavírám,,Discusem" a to pouze jedenkrát. Od té doby neznám padlí. U stromků angreštu provádím každoročně dosti tvrdé zkracování větví během zimy. Od známého rostlinolékaře jsem byl ještě poučen. Pokud by byla mírná zima, kdy padlí nevymrzne, je možné použít před květem Dithane. Ale to už je pak na zvážení každého, zda to aplikuje.Účinek je ale stoprocentní, alespoň u nás na Znojemsku.Zdravím a přeji hodně zdravých angreštů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika