Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den, lonicery, kamčatské borůvky pěstuji asi 13-15 roků, začal jsem 3 rostlinami na dobírku od p. Chovance, ještě to nebyl Modrý Triumf, plody jsou malé dokulata, zůstal jeden keř. Postupně jsem dokupoval další polské, ruské, odrůd mám asi 10. Poměrně dlouho trvalo, než dorostly do výšky 1-1,5m a začaly plodit, ptáci se učili na plody postupně. Úroda byla celkem slušná od kelímku 0,2 do 0,5l na rostlinu. Pak začaly keře stárnout a přestávaly plodit, jednou byla takový mráz ze sněhem, že borůvky (a také argutu) sežrali zajíci nebo srnci po povrch sněhu, nikdy předtím ani potom se mě to nestalo. Další rok po tomto zmlazení byla slušná úroda. Poslední 3-4 roky keře zestárly, nanvětvích roste lišejík, nevyhání nové pruty, téměř nekvetou a neplodí, už jich několik uhynulo, podotýkám, že hodně v létě zalévám, keře mám v drnu. Snad jedinou chybu jsem před několika lety, že pohnojil močovinou. Poradíte co dělám špatně, že keře tak rychle zestárly a hynou? Jak řezat, jak hnojit...

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika