Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Nedá mi to a musím reagovat na polemiku o samosprašnosti a jednodomosti. Mám od p. Chovance zimolez od loňska, už v sezóně vysazení jsem ochutnal asi 5 plodů a letos jich má poměrně hodně, řekl bych něco ke stovce. Prakticky z každé dvojice květů je plod, takže bych to s nějakými samci neviděl nijak tragicky. Teď k argutě. Určitě znáte farmu kiwiland pana Hejduka. Možná vás překvapí, že na ní nemá jediného samce! Nejsou to sice ty bohatě přeplozené keře, co má v praze, ty jsou opylovány samcem, ale myslím, že úrodu má bohatou. Takže: částečná schopnost samičích rostlin opylovat je zřejmě "anomálie", která je pravidlem. Jen podotýkám, že nejsem agitátorem ani jednoho ze zmíněných pánu, doma mám jednoho argutího samce na cca 10 samic (různé odrůdy, od jiného zdroje), ale je teprve dvouletý a ještě nekvetl. Loni mi poprvé zaplodila tříletá samičí ("samosprašná") rostlina, opylení nastalo u cca 50% květů, jiná rostlina mi nekvetla a v okolí taky o žádné nevím.  Letos mi nakvétá asi 5 rostlin, všechno samice, tak uvidíme.

Zdar všem pěstitelům, Kidman.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika