Zrezlé závitové tyče



Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?) 
13.3.2013 14:17, zobrazeno: 6135x

Loni jsem zabetonoval 4 závitové tyče na dětskou hračku tzv. pružinku.

Na zimu jsem "pružinku" odmontoval a uklidil na půdu. Konce těch tyčí, tj. co mi kouká ze země resp. z betonu jsem obalil igelitem. Je to asi 12-15 cm u každé ze čtyř tyčí.

Bohužel jsem to asi udělal špatně a teď jsem zjistil, že tyče jsou obnažené a samozřejmě komplet zrezlé :(

Musí to být použitelné na x let dopředu, jak to teď zachránit?

Nějaký odstraňovač rzi? A pak očistit? WD sprej a potom na to zase na léto pružinku přidělat? A na zimu zastříknout zase třeba tím WD a pořádně schovat, resp. např. omotat folií?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 13.3.2013 14:26

Za jednu zimu je to zrezlé jen povrchově. Očistěte to drátěným kartáčem a namažte Konkorem. Odrezovač je určený pod povrchovou úpravu, když to nenatřete, což u závitu nejde, zrezne to víc. Po odmontování zase natřít Konkorem a obalit. WD není konzervace. Nebo to na zimu řádně napatlejte nějakou levnou vazelínou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.219 (?), 13.3.2013 14:32

drátěný kartáča vazelinu. Jako ochrana na zimu poslouží navlíct na to např. kousek průměrově vhodné hadice. WDčko je spíš na okamžitou krátkodobou pomoc na rozhýbání závitu, lanka nebo ložiska, jako dlouhodobá ochrana proti korozi je nevhodné.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 107.237 (?), 13.3.2013 17:15

Drátěný kartáč a pak grafitovou vazelínu, na zimu nemotat do igelitu ale přikrýt "kloboukem" z plechovky. Pro příště je lepší nerez.

Tyčky koukající ze země jsou zákeřné, obzvlášť pokud jsou pod sněhem - prcek udělá andělíčka a napíchne se - je dobré hodit přes to starou gumu nebo něco podobného o co se nezraní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.11 (?), 13.3.2013 17:27

ja bych je ocistil dratakem pripadne projel ockem a natrel rezistinem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 13.3.2013 18:03

přes zimu na chalupě nejsme, jinak bych to samozřejmě zajistil

nerezové tyče, to je ono, to jsem měl udělat, pro příště budu chytřejší :)

teď to očistím, vazelína a na příští zimu holt pořádně ochránit, možná navléct na každý konec třeba menší PET lahev a samozřejmě vrstva vazelíny

nevím co je ten "rezistin", podívám se

každopádně nějaký nátěr je problém, je tam jemný závit, musí to být funkční

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.219 (?), 13.3.2013 18:18

PET lahev vám odlítne, plechovku, hadici nebo kondom.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 229.11 (?), 13.3.2013 21:16

vloudila se chyba spravne je resistin srouby namocene do resistinu pred montazi jdou velmi dobre povolit i po nekolika letech v nepriznivych podminkach nekdo tak osetruje i srouby kol u auta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 13.3.2013 21:38

Jenom zopakuji co už někdo řekl. Očistit kartáčem, natřít bezoplachvým odrezovačem (vzniknou povrchové fosfáty) a pak pak konzevace rezistinem a po čase rezistin opět. Navlékat cokoliv je ještě horší. 100%-ní vlhkost a vzdušný kyslík je jako vlhkostní komora (to nejhorší).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika