Zemní vruty



Stránky: 1,  2,  3   
host - 140.133 (?) 
6.5.2011 5:28, zobrazeno: 51244x

Zdravím, mám dotaz, jestli již máte někdo zkušenosti s použítím zemních vrutů na ukotvení dřevníku, pergoly... místo betonování patek. Budu stavět dřevník a rozhoduji se na místo mordování se s kopáním a betonováním použít právě zemní vruty s U profilem rovnou na trámy. Máte již někdo??? Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 231.162 (?), 6.5.2011 6:37

ano mám na nich postavené dva dřevníky, a i přední stěnu velké zastřešené pergoly, po mých zkušenostech mohu říci že já už nikdy kopat a betonovat patky nebudu, loni v prosinci na ní byl metr sněhu a ani se to nehlo, spousta lidí Vám bude říkat, že je to moc drahé, já si myslím že ne, když spočítám náklady na kopání, tedy čas a materiál, tak to vyjde nastejno,  kopáči budou betonovat ale Vy budete stavět krov a čas jsou peníze, toť moje zkušenost a můj názor

JIrka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.190 (?), 6.5.2011 23:20

Díky za reakci. Myšlenku mám právě stejnou jako vy. Taky mi nepřipadá, že by to bylo nějak extrémě dražší. Nákup a dovoz materiálu, výkop, betonování, vždyť už jen kotevní patka do betonu je třetina ceny celého vrutu. Takže z toho vycházím i já. Patky jsem dělal pod kryté stání na auto, pak jsem se mordoval s pětadvaceti dírama na sloupky plotu a když vidím stavbu plotu s vruty tak se mlátím do hlavy za tu zbytečnou dlouhou a složitou práci. Spíš mě tedy teď zajímá manipulace s vrutem, přesnost zavrtání a ta stabilita. Nemáte nějaké foto dřevníků, jaké a kolik jste použil vrutů...? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.101 (?), 8.5.2011 19:38

manipulace není nic složitého, můžete to dělat sám, skrz vrut prostrčíte kulatinu a zavrtáte do země, dávám cca 2-2,5m od sebe, zatím mi každý vrut do země sel, pouze jeden se snažil uhnout, ale povolil jsem ho srovnal a šel, pevnost je opravdu překvapující stabilita také. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.133 (?), 13.5.2011 22:37

Dnes mi vruty dorazily domů tak jsem provedl zkušební vrt. Mezi patku jsem vrazil támek na otáčení. Než se závit dostane do země celý, je potřeba na vrut tlačit. Pak šel do země parádně a začal mít při otáčení dost velký odpor. Nakonec jsem musel použít páku celého 1,5 metrového trámku a drží tam jak... Během pěti minut jsem měl "vykopáno a zabetonováno v jednom včetně patky". To se mi začíná líbit!  Petr

test vrutu
test vrutu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 5.132 (?), 24.5.2011 13:57

Jaký rozměr vrutu jste použil a od jakého dodavatele?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
yirka - (21) - 176.101 (?), 24.5.2011 19:15

pár fotek využítí zemních vrutů

malý dřevník
malý dřevník
větší dřevník
větší dřevník
veranda
veranda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.133 (?), 30.7.2011 5:22

Zdravím všechny stavitele. Tak stavba dřevníku se zatím odsunula na pozdější dobu tak jsem zatím na zemní vruty dceři postavil hřiště. A této formě ukotvení nemám co vytknout. Nejdelší a nejpracnější je to celé rozměřit a pak už je to fofr. Vruty jsem zavrtával přes trámek a tak nějak od oka a na úhlopříčce mi to hodilo rozdíl 1cm. Což pro mé potřeby a stavbě na míru vůbec nevadilo. Do budoucna je plánovaný přesun na jiné místo, takže další plus. Takže za mě určitě mohu doporučit...    Petr


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 39.156 (?), 30.7.2011 13:02

Pochlubte se cenou použitého materiálu. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.133 (?), 2.8.2011 2:49

Ještě to není úplně hotové, dnes tam budu montovat plotovky a ještě bude z boku lezecí stěna. Ale nakoupené už mám vše co potřebuji. Takže ceny: dřevo - 4350,-  šrouby - 550,-  barva - 460,-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika