Zahradní obrubníky



host - 20.24 (?) 
12.4.2011 13:50, zobrazeno: 21818x

Mám dotaz, zda máte někdo zkušenosti s plastovými zahradními obrubníky. Potřebuji oddělit záhony od travnaté plochy, která je velmi členitá. Děkuji a jakoukoliv radu.     

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 12.4.2011 16:34

Je jich mnoho. Některé imitují betonové dílce,  jiné vlnitý plech. Záleží taky čím trávu sečete a jestli se bude po obrubnících šlapat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 20.24 (?), 12.4.2011 17:06

Po obrubnících se šlapat nebude. Trávu sekáme sekačkou. Spíše mi jde o to které plastové výrobky vydrží. Aby se nelámaly a časem mi znovu neprorůstala tráva do záhonků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.130 (?), 12.4.2011 17:28

Na zahrádce jsem k oddělení okrasných záhonů od trávy použila klasické zelené plastové vlnovky výšky 20cm. Zapustila jsem je prakticky celé do země, čouhá jen asi 1cm, protože vyčnívající část je po přemrznutí křehká a při následném přišlápnutí praská. Nešlo mi o to, mít lem kolem záhonů, ale jen a právě o prorůstání trávy. Zatím to mám takto tři roky, tráva neprorůstá - a pokud nějaký camfourek přeleze vrchem, dá se odstranit. Pokud sekám sekačkou, vyčnívající 1cm zůstává pod úrovní nože, pokud se ulomí, není to vidět (tráva to schová) a hlavně zapuštěná část kryje celou výšku drnu, který by mi jinak spodem lezl do keřů a trvalek.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 171.167 (?), 12.4.2011 21:09

Ano, to je správné použití těchto plastových lemovek.

V naprosté většině případů, co jsem se s nimi setkal, byly lemovky do země zasunuty jen kousek a většina jich koukala ven. Pak se nelze divit jejich praskání při sekání, chůzi apod.

Je třeba ovšem vybírat lemovky trvale pružné a ne ty, které jsou křehké.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 110.4 (?), 19.2.2014 11:35

Já mám zkušenost s plastovými obrubami Green Border. Jsou dostatečně průžné a skvěle se nám s nimi pracovalo. A opravdu doporučuji řádně je zasunout do země hlavně kvůli sekání trávníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 216.236 (?), 19.2.2014 21:56
Já mám už osmiletou zkušenost s těmito obrubníky. Nejsou sice nejlevnější, ale dobře se s nimi pracovalo a i po letech jsou stále pevné a hlavně mají pojezdovou plochu. Jsem s nimi naprosto spokojená. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.59 (?), 5.4.2016 20:34

Dobrý den chtěl jsem se zeptat zda a jakou má někdo zkušenost s tímto obrubnikem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika