Vysíření sklepa



Stránky: 1,  2   
host - 224.59 (?) 
5.9.2010 21:17, zobrazeno: 51941x
Nemáte někdo zkušenosti s vysiřováním sklepa?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host - 20.91 (?), 6.9.2010 1:11

Když mi bylo 8 let, vlezl jsem do špatně zajištěného vysířeného skleníku a šel otevřít okna - bylo tam na můj vkus nějak začouzeno(sirné pásky, které indikují hoření čoudem)...Nevím jak jsem to proběhnul, ale žiju, díky tomu, že jsem prolezl rovnou oknem ven... 1. pravidlo - 100% zajištění před tím, aby Vám tam někdo vlezl!!! 2. zapálit sirnou pásku a rychle pryč!!! Po nějaké době odkrýt odvětrání (hodiny - den) a pak tam raději další den nelézt... A je to... Pozor oxidy síry jsou jsou bezbarvé a těžší než vzduch, takže to chce nějakou aktivní ventilaci, zejména ve sklepích kopaných v zemi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 6.9.2010 7:43

Sířím sklep každoročně - celé balení sirných knotů - ty uprostřed nalomím a postavím na hranu (bez nalomení by to nešlo) do hvězdice, tak, aby se všechny knoty uprostřed dotýkaly. Tak lze zapáli současně všechny knoty jednou sirkou a rychle opustit sklep.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 6.9.2010 9:36

Na vysíření malého sklípku (cca 3x2 metry, 1.8m výška) dávám tak 2-3 knoty (ony jsou to spíš pásky), uprostřed zlomit a do plechovky, chytá to snadno.Sklep je radno opustit rychle, ale neznamená to, že pokud to nestihnete do 15 sec,  bídně zhynete na schodech...

P.S. Zapálení celého balení, což je tak půl kila (a určitě polovička z toho je čistá síra) si ve sklepě normálních rozměrů moc nedovedu představit.

ad host 9.21: kysličník siřičitý je - podobně jako třeba chlor- poměrně reaktivní, takže po nějaké době úplně proreaguje např. na neškodné sírany. Aktivní větrání netřeba, nesmíte toho spálit balík a alespoň 12 hodin do sklepa nelozit. Já mám starý sklep s poklopem a sířím, pouze pokud je chalupa zcela prázdná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 97.41 (?), 6.9.2010 9:49

Neexistuje nějaký jiný způsob, jak provést dezinfekci sklepa?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 6.9.2010 11:33

Vinaři používali jeden pásek k vysíření 100 litrového sudu. To můj sklep je na jedno celé balení knotů v přepočtu o dost větší. Jedno balení je krabička vážící 20 deka.Pokud by zapálené síry v uzavřeném prostoru bylo příliš, sama zhasne. Zatím se mi to nikdy nestalo.

 Jinak desinfekci sklepa lze provést mnoha způsoby - třeba vylíčit, nebo vystříkat Chloraminem, Savem, Dezoxem, atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.121 (?), 6.9.2010 16:27

Do vápna na bílení se dá přidat trochu Kuprikolu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 129.96 (?), 7.9.2010 9:20

Vadí při síření sklepa, že je tam v té době uskladněno ovoce a zelenina?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 216.26 (?), 23.9.2013 22:50

Vadí při síření sklepa, že je tam v té době uskladněno ovoce a zelenina?To bych také rád věděl

Můžete někdo odpovědět? -poradit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 24.9.2013 8:28

Zavařeniny ve sklepě samozřejmě při síření nevadí. Ovoce a zeleninu jsem nikdy při vysiřování ve sklepě neměl, ale nemyslím si, že by jim nebo jejich nezávadnosti síření nějak významně ublížilo. Ostatně vína, i profesionálně sušené ovoce se síří také a konzumentům to nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika