Vysiření sklepa 150m3



romca77 - (34) - 97.178 (?) 
18.8.2013 23:07, zobrazeno: 4066x

Mám sklep cca 150m3 pod domem. Dostala se nám tam bohužel kvůli špatmému větrání plíseň. Větrání je už nyní zabezpečeno, ale plíseň chci zlikvidovat. Chtěli bychom to vysiřit, ale napočítala jsem, že na ten prostor potřebuji asi 15 sirných svící. Je to opravdu tak? Nerada bych si podpalálila střechu nad hlavou :o) Zavařeniny mohu ponechat uvnitř a regály? Nebo musíme komplet vystěhovat. Děkuji za jakoukuliv odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 19.8.2013 8:48

Zavařeniny můžete ponechat. Levnější než sirné svíce jsou sirné knoty (plátky) za pár korun. Střechu si nepodpálíte, popkud knoty zapálíte na nehořlavém podkladu. Když bude plátků víc, než je třeba, samy zhasnou, jak se prostor zaplní oxidem siřičitým. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.99 (?), 15.9.2021 11:49
Aky je postup s vysirenim. Mam podzemnu pivnicu ktoru chcem vysirit. Je potrevne upchat okienka? Ako po vysireni - kolko vetrat? Je potrebne zeleninu pred sirenim vyniest von? Po vyvetrani, je nejake zdravotne riziko sa zdrziavat v takejto pivnici?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.16 (?), 17.9.2021 16:05

Vše ucpat, vysířit a nechat cca 6-8 hodin uzavřené. Potom větrat co nejvíce, počítejte s tím, že plyn (je částečně jedovatý) bude cítit po vyvětrání asi 2-3 týdny. Vše kovové, co není dobře natřené musí ven, jinak zrezaví. Sklenice s víčky mohou zůstat. Zeleninu ven, česnek může zůstat. Asi před 10-ti roky jsem vystříkal malý sklípek silnějším roztokem hypermanganu - objevila se tam na dřevě plodomorka, co jsem mohl jsem spálil a stěny s podlahou vystříkal. Zatím je klid. Byla by to alternativa.  Lu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 48.99 (?), 21.9.2021 21:58

Pivnica vysírená. 
Skoda, že som sa o tej oceli nedozvedel skor, pivnicu by som nesíril. Máme tam komplet kovovu konštrukciu nenatretú. 

Zápach je tam tak strašný a štiplavý, že aj po 2 vetrania sa v tej pivnici absolútne nedá byť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika