Trativod



ditule - (1) - 186.95 (?) 
7.11.2011 14:32, zobrazeno: 12625x

dobrý den, našla jsem vaše stránky a potřebovala bych poradit také s trativodem. máme přístavbu 5x3m, pozemek pod ní se malinko svažuje, ale jen mírně, ovšem pod naší zahrádkou je další pozemeček a dům, tak se bojíme, abychom to nesvedli sousedům přímo do dvora. Naše zahrada je dlouhá pod tou přístavbou cca12metrů. Tak bychom to potřebovali nějak vyřešit, děkuju za pomoc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 7.11.2011 18:27

trativod je zakázán,12 metrů je málo a pokud tam mají někde studnu, tak vám za čas poděkují, udělějte jímku nebo přívod na kanalizaci,...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 36.236 (?), 7.11.2011 18:34

Ono je to asi jak kde. U nás například dešťová voda do kanalizace svedena být nesmí. Zadavatelka nepíše, zda se jí jedná o splašky z domu, nebo o dešťovou vodu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 7.11.2011 18:57

tak to se omlouvám a jelikož řeší přístavbu, tak bude asi na místě řešit množství vody ze střechy a kam s ní... zakopal bych perforované plastové chráničky do země a ne přímo po svahu, ale klikaticí a obsypal štěrkem nebo kamením a na počátku jímku se sifonem a sítem na listí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 8.11.2011 19:32

Aby trativod dával smysl a plně fungoval, musí okolní zemina vsakovat. Pokud máte slušné hydrogeologické podloží (štěrk, písky, prpůstná zem), tak často stačí vykopat vsakovací jímku kousek od domu a do ní svést dešťové vody. Pokud máte nepropustný jíl, tak pomůže pouze trativod v "ornici" a tady platí pravidlo - čím delší, tím lepší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 29.5.2014 12:44

Trativod jsem osobně budoval ve dvou případech.Jedením byla svedena voda z okapového svodu ze třetiny plochy rod.domku, druhým jsem jistil podúrovňové schodiště, a sklep proti zaplavení vodou z déletrvajicích dešťů.

V obou případech jsem vyhloubil ručně příkop 60x120x600cm.Na samotnou stavbu jsem použil kamenivo o hrubé frakce, a žlutou, plástovou potrubní hadici o světlosti cca 120mm.,po stěnách s propustnými otvory, tedy hadici pro tento účel stvořenou.Po dokončení, a před zasypáním zeminou jsem kamenivo přikryl slídou.Slída v zemi, bez přístupu kyslíku podléhá destrukci velmi pomalu.

O stavbě trativodů z přírodních materiálů jsem nějaké informace načetl až nedávno, tedy v době, když už ty mé dva trativody několik let slouží.Sloužíly, a slouží výborně už několik let.Jejich účinnost prověřily už několikeré povodně, a nikdy se nestalo, že by selhaly.

Příkladně mě zaujal materiál vrbové proutí,jehož se využívalo v minulosti ke stavbě trativodů.Po zbudování(vykopání) rýhy, lépe řečeno kanálu se vrbové proutí použilo jako výplň trativodů.Nakonec se dílo zasypalo, udusalo zeminou.Použité vrbové proutí má v zemi kýženou vodní propustnost,nepodléhá ve velké míře, v čase, vlhku destrukci, takže trativod vydržel dlouho, a dlouho sloužil.Takto se odvodňovaly bažinaté,zamokřené celky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika