Střecha na zim. zahradě - makrolon se potí



Uju - (29) - 63.2 (?) 
31.3.2014 10:23, zobrazeno: 5959x

Dobrý den zahrádkáři a kutilové.

Před necelým rokem jsem si nechala postavit zimní zahradu. Na střechu jsem zvolila místo skla makrolon (i firma ho spíš doporučovala) ALE všimla jsem si, že je makrolon opocený uvnitř v těch komůrkách. Nijak mi to nevadí, ale mám strach aby mi tam do budoucna nerostly řasy a za dva, tři roky nevypadal jak hladina rybníku. Dodavateli zatím volat nechci, spíš se chci zeptat, kdo máte jakou zkušenost???Je to normální, že se ten makrolon v komůrkách orošuje??? Neroste Vám tam nic??? Nebo to je blbě utěsněné a mám volat dodavatele???

Předem děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 31.3.2014 10:38

Dodavateli zavolejte, protože toto je vada. Dutiny se mají před instalací profouknout inertním dusíkem, CO2 nebo sušeným vzduchem tak, aby právě v těch dutinách nedocházelo ke kondenzaci vlhkosti a růstu řas. Po profouknutí se okraj olepí speciální lepící páskou, která zajistí, že v dutinách nedojde k návratu vlhkosti, případně i kyslíku (byl li použit čistý dusík).

Já osobně mám na ZZ dvojsklo (horní tvrzené 8 mm + dolní s bezpečnostní folií) s koeficientem k=1,3 nižším než u stěn (ty jsou k=1,1) tak, aby mi na střeše odtával sníh. Makrolon o k=0,89 jsem nechtěl právě kvůli tomu, že by mi v zimně na střeše ležel neprůsvitný sníh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?), 31.3.2014 10:40

Stavěli jsme skleník ze stejného plastu už v roce 1997. Firma, která to dělala, ručila za to, že se komůrky nebudou potit. Plast byl z obou stran uzavřený "samolepicím staniolem", už to tak dovezli. Mám dojem, že se nepotí dodneška. Ta voda uvnitř může být "sterilně čistá" a pak by se tam nemělo co množit, nebo normální, a pak se tam nejspíše něco objeví. Jde o to, jestli firma něco deklaruje, jestli dává nějakou záruku. Nebo se rozhlédněte, jestli už něco dělali ve vašem okolí, jak jsou na tom tam či onde.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Uju - (29) - 63.2 (?), 31.3.2014 10:59

Moc Vám děkuji za rychlé reakce. Nevěděla jsem zda-li to je normální nebo vada a nechtěla jsem být za vejpruzku. Dodavateli jsem volala, mám to nafotit a paní to nechá posoudit technikům-firma která mi dělala zimní zahradu zajišťovala boky a skla, střechu pro ně vyrobila a montovala jiná firma. No, pokusila jsem se to nafotit a mám poslat foto s popisem mailem. Jdu se pokusit stáhnout fotky z telefonu blush a popsat.

Ještě jednou moc děkuji za rychlé reakce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika