Stěna z kůlů



host - 154.87 (?) 
15.3.2016 20:52, zobrazeno: 5105x

Dobrý den. Koupil jsem si na zahradu místo ošklivých sudů na vodu plastovou nádrž. Zakopal jsem ji tak, aby asi 60cm koukalo nad zem a já si mohl jednou sednout na okraj, obdivovat leknín a krmit rybu. V podstatě celou zimu přemýšlím, jak a čím nádrž obehnat aby to moc nestálo a dobře vypadalo. Poslední verze je, že nadzemní část odložím 10cm polystyrenem (na sílu okrajového límce) a celé to pak obeženu stěnou z kůlů (mám chmelniční sloupy za hubičku). Nyní tedy řeším jak sloupy ochránit v zemi (gumoasfalt, štěrk) a jak se vlastně takový kolový taras staví.  Předpokládám, že se vykope hluboká rýha, sloupy se do ní nějak postaví, vyrovnají a pak zasypou štěrkem, ale jsou to jen dohady.

Potřebuji tedy poradit zda vůbec nádrž obhánět kombinací polystyren+sloupy. Pokud ano, tak jak.

Pokud má někdo zajímavější nápad, tak sem s ním.

Předem děkuji všem za pomoc a cenné rady. Přikládám fotku nádrže.

nádrž po usazení
nádrž po usazení
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 144.136 (?), 15.3.2016 23:20

trosku odkopat, zabetonovat nosnu ocelovu konstrukciu na ktoru osadit drevene koly. Tieto koly prihrnut kamenim, aky to vypadalo prirodzene a aby drevo nebolo v mokrej zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 16.3.2016 5:15

Jen malá poznámka ke gumoasfaltu, "karbole" a pod. - to, co se dnes prodává pod těmito jmény, je úplně něco jiného. V případě gumoasfaltu je to nátěr na bázi akrylátu a karbolineum je prakticky normální lazura. Na druhou stranu, je to tak správně, když se podíváte, co ty staré přípravky obsahovaly - karcinogeny se to jen hemžilo. Co se mi ale vůbec nelíbí, že výrobci mají tolik drzosti, aby pod těmito názvy vyráběli a prodávali úplně jiné produkty a ještě si do reklamních letáků napíšou "výrobek s dlouholetou tradicí".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika