Betonová skruž



host - 183.216 (?) 
30.6.2014 14:14, zobrazeno: 9632x

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu. Mám na chalupě starou betonovou skruž průměr 120 kde tam nebydlím ale pouze tam jezdím rekreačně jednou za měsíc. Dávám si zahradu do pořádku a zatím mě nic nenapadá co s tou skruží na co by se mi mohla hodit v budoucnu. Na kompost se mi to zdá malé a na záhonek to nechci použít protože mám obavy, že by mi v tom rostliny nevydrželi protože by to neměl kdo zalévat.  Tak prosím o radu jestli Vás něco napadá co s tou skruží a jak by se dala využít na zahradě. Děkuji předem za odpovědi. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 30.6.2014 14:23

1)za zyngrubou(septikem)mám udělané přepadem další dvě komory po dvou betonových skružích-ringů nad sebou.Takže za třetí komorou teče jen trochu znečištěná voda.

2)vedle hnojiště mám zapuštěný do země betonový ring s betonovým víkem,kde jímám hnojůvku aby nepropouštěla,netekla na sousední pozemek.Jímanou hnojůvku využívám pro hnojení rostlin, závlahu.Odpadá složité kvašení slepičinců ve věčně proděravělých sudech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zdeva - (5) - 139.167 (?), 30.6.2014 21:15

Můj táta z ní udělal nádrž na vodu. Podbetonovaná je pravděpodobně s příměsí vodního skla a je tam dokonce i zabetonovaný dřezový sifon pro vypuštění vody na zimu. Slouží bez jediného problému už asi dvacet let a vypadá to podstatně líp, než nějaký sud.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.216 (?), 30.6.2014 21:56

Dobrý večer, zajímalo by mě když ta skruž nemá žádný dno a spodek se vybetonuje a přidá se do betonu vodní sklo, jestli to dno slouží jako nepropustná izolace a po napuštění vody plné skruže zda se tam voda udrží, a nebude se strácet. Chtěl bych se ještě zeptat, jaké množství bych musel přidát do betonu a zda by stačilo namíchat, beton tři ku jedne. Zajímá mě to z toho důvodů, že bych ušetřil sud a mohli bychom se v létě v tom osvěžit. Předem velmi děkuji.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika