Vyjmutí všech cibulovin a nové zasazení



host - 77.130 (?) 
4.8.2014 16:24, zobrazeno: 4213x

Krásný deštivý den, chtěla jsem se poradit, mám dva záhonky na kterých mám mix rostlin bez ladu a skladu, dostávala jsem se v době, kdy jsme ještě zahradu neřešily, takže jsem si je spíše deponovala, kde bylo místo. Mám takto lilie, tulipány, narcisky, hyacinty, krokusy, do toho mi tam rostou Orlíčky, čínské karafiáty, sasanky, levandule, prostě chaos. Letos na podzim budu mít více času se tomu pověnovat, tak jsem si říkala, že bych to nějak utřídila. Jenže nevím, kdy je nejvhodnější čas, když je to takový maglajs a jak rostlinkám, případně cibulkám moc neublížit. Moc děkuji za rady a tipy!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 166.4 (?), 4.8.2014 20:11

Konec září a začátek října je nejlepší termín pro cibuloviny i trvalky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 10.8.2014 17:10

Teoreticky ano, ale prakticky by možná bylo lépe začít i dříve s vybíráním, dokud přibližně víme kde něco muže být. Nebudete řešit barvu květu, ale druhy a odrudy. Roztřídit na platýnka po ovoci ze supermarketu, aby do druhé poloviny září si "odpočaly" u cibulovin není třeba řešit výsadbu ze země do země. Pokud možno nedávat je na stejné puvodní místo tam na jaře na jedno vegetační období vysít na široko afrikány nebo měsíček lékařský.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika