Užrané rašící tulipány



host - 90.235 (?) 
21.2.2014 13:49, zobrazeno: 5063x

Dobrý den, byla jsem se projít po zahradě, loni jsem sázela tulipány. Už lezou, ale kolem jednoho hnízda je jakoby nakypřená zem a špičky jsou poničené, popř jakoby ukousané a válí se kolem. Tupipány byly vsazené v misce z králičího pletiva.

Má někdo představu, kdo mi škodí?angry

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 21.2.2014 14:22

Dobrý den, tak mě takovou neplechu dělají ptáci! Nejdřív jsem podezírala naše hafany, ale při pozorování jsem zjistila, že to jsou ptáci. Dokážou vyhrabat cibule i 10 cm pod zemí Uštipují nové výhonky a vyhazjí cibulky i cibule ven ze země. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 21.2.2014 14:28

Kteří ptáci to dělají surprise?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.227 (?), 21.2.2014 14:59

Bažanti. Vyďobali mi přes zimu a předjaří tulipány a lilie. Našli i zatoulané tulipány v nízkém porostu. Jako kdyby měli dobrý čich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.235 (?), 21.2.2014 15:54

Teda, trochu jsem podezření měla, ale bažanta jsem tu neviděla, jen havranů tu bylo plno. Cibuli jsem žádnou nenašla, ani obaly. Tak myslíte, že je vyžrali?!crying Řešíte to s nima nějak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.235 (?), 21.2.2014 15:56

Jako to snad fakt ne, loni jsem zasadila tulipánů 60 ks z Flory Olomouc, s mužem je milujeme.crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.27 (?), 28.1.2024 10:28

Dobrý den. Stejný problém řešim i já a letos to bude již třetí rok a vůbec se netěším na jaro. Byl tu jeden bažant a toho jsem viděla jak vše řašící ozobová a nejen cibule tulipánů, ale odnášejí to všechny rašící kytky a pak i vysazená zelenina.Byla jsem před nedávnem na mrtvici, protože mimo jednoho bažanta tu jsou nyní dva. Odchyt dle rad není možný, protože nemohu sedět někde nedaleko a čekat až vleze pod bednu a já ho přiklopím. Začala jsem shánět nějakého myslivce, zda by je neodstřelil.

Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1741) - 168.103 (?), 28.1.2024 13:56

Udělejte pro bažanta přístřešek a krmte ho třeba zrním. Když bude nažraný, nebude muset v záhonech hledat další potravu. Nebo si pořiďte na zahradu kočku, ta ho tam v klidu nenechá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 91.25 (?), 28.1.2024 15:16

Super rada, ještě nakupovat zrní a krmit bžanty. :D: D:D Bažant je pták hrabavý, stejně jako slepice, takže i když ho budete krmit, dál bude v záhonech hrabat, stejně jako zrním krmené slepice.

Kočka je taky divný nápad. Kočky ignorují slepice, respektive se jim vyhýbají, bojí se jich. Natož pak bažanty.

Zkusil bych silnější vzduchovku a příliš bych se tím nechlubil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 162.159 (?), 15.3.2014 23:00

ak máte záhradku v blízkosti potoka -ako my -robia to hryzce..vlani mi požrali veľa tulipánov..modrince..bola tuhá, dlhá, s množstvom snehu - zima..tento rok -bez snehu a mrazov-škody nebadám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika