Tulipány



Stránky: 1,  2   
Rozinka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 4.182 (?) 
25.4.2011 9:43, zobrazeno: 14923x

Na podzim jsem si koupila nové cibulky tulipánů a několik narcisů s tím, že si je nasázím do mísy a pokvetou mi dříve než ostatní na jaře. Ale asi jsem něco udělala špatně, protože venku už všechno kvete a ty nové cibule jsou teprve v půli růstu a vypadá to, že snad ani nevykvetou letos. O některé jsem už přišla, protože mi uhnily. Asi jsem je nenasadila dost hluboko, to bude ta chyba.



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 25.4.2011 10:58

Dobrý den Rozinko, cibuloviny také kvetou různě, ještě Vám určitě pokvetou. Nic si z toho nedělejte, já na podzim sázela přes 600 cibulí všeho možného. Z Holandska jsem si dovezla černé, tmavě fialové a růžově žíhané tulipány. Tmavý nemám ani jeden, vykvetly úplně jiné barvy, zřejmě byly cibule zamíchané a špatně označené. Ale i tak je to nádhera a vykvétají všechny postupně. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rozinka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 4.182 (?), 25.4.2011 14:24

Děkuji za radu, snad se dočkám. Nevím co s hyacinty, které jsem dostala už kvetoucí v obalu. Po odkvětu jsem je zasadila do země, abych na ně nezapomněla. Nic se jim nestane a přežijí do další sezony? Taky bych se někdy chtěla vypravit do Holandska na květinový průvod ale práce a čas mi to zatím nedovolily. Když vyjde počasí tak to musí být pastva pro oči. R

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 2.5.2011 17:16

Dobrý den, tak rozkvetlou krásu jsem v Holandsku bohužel nestihla a letošní návštěva parku v Keukenhofu také nezvládnu. Ale už podle obrázků to musí být opravdu nádhera. Cibule jsem kupovala na klasickém tržišti v Amsterodamu. Hyacinty též sázím z květináčů do země. Někdy mě překvapí svým kvetením v závěru prázdnin, zřejmě mají tu svojí vegetační dobu nastavenou jinak. Marcela

tulipány
tulipány
tulipány
tulipány
tulipány
tulipány
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 184.72 (?), 5.9.2011 20:47

Prosím, kdy se sázejí tulipány?Myslím teď v září, děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.182 (?), 5.9.2011 20:56

Září - říjen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 76.254 (?), 13.2.2012 9:03

O víkendu jsme byli v Amsterdamu a i když jsem to neměl vubec v plánu, neodolal jsem a několik sáčků cibulek tulipánů jsme dovezli. Co s nimi tedy ted, když se zde dočítám, že se sázejí na podzim? Mohl bych je pěstovat volně nebo i v nádobách. Mám je zasadit? díky! Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.163 (?), 13.2.2012 10:07

Pro Honzu. Doporučuji uložit v suchu a chladu a vyčkat na rozmrznutí země natolik, aby se daly zasadit. Tím myslím, aby se dal vyhrábnout rigol a zahrnout, třeba uprostřed zimy, nikoliv čekat na nějaké prohřívání země. Mám to odzkoušené, když v lednu kupuji cibule z výprodeje, funguje to. Pokvetou kapku později, ale bude se jim dařit dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 13.2.2012 10:14

Dobrý den Honzo, bohužel je asi teď země všude zamrzlá. Já jsem sázela cibule z Amsterodamu letos v lednu, byl to opožděný vánoční dárek. Ale zem byla rozmrzlá a počasí téměř jarní. Osobně bych počkala až do doby, kdy se bude možné rýpat v zemi a cibule bych zasadila. Ale pokud máte možnost, cibule zasadit do truhlíků, mít je někde na světle, v zimě, ale né v mrazu, určitě bych do toho šla. Pak Vám budou kvést v nádobách a po odkvetení je možné je zasadit tak, jak se "má". Vloni mi tímto způsobem vykvetly cibuloviny, kterým jsem nedávala šanci a bylo mi líto je vyhodit. Jaké bylo překvapení, když mi začali kvést narcisy, hyacinty i tulipány v truhlících, které na osázení teprve čekaly. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 98.163 (?), 13.2.2012 20:20

zasadte je do nádoby a dejte je třeba do sklepa nebo do jiné chladné místnosti.Kdyby nebyly takové mrazy, tak bych je zasadila rovnou ven, ale letos si asi ještě počkáme než se budeme "rýpat" v zemi.V lednu už jsem tulipány sázela a krásně vykvetly.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika