Slunečnice vysoké 3,5 m



ráb jiří - (1) - 166.62 (?) 
9.9.2012 18:11, zobrazeno: 9908x

obří slunečnice

slunečnice
slunečnice
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 50.2 (?), 9.9.2012 20:36

Moc pěkné. Já jsem si také předloni zasadila obří slunečnice Kong, ale ne do shluku jak to vidím u Vás, ale jednotlivě. Také vyrostly do takové výšky,  ale asi že byly vysazeny jen po jedné, měly tak husté olistění, že jsme se do něj mohli schovat. Když jsme uklízeli zahrádku, museli jsme je utnout sekyrkou, jak měly silné stonky. Květů měly spousty, ale nesklidili jsme ani semínko. Všechno vyzobali ptáci. Nechápu proč, když nedaleko se nacházely obrovské lány slunečnic. Že by se jim tam nechtělo si zaletět, nebo že by jim ty moje víc chutnaly? Možná zemědělci používají nějaké lepivé postřiky, aby jim ta semínka při sklizni nevypadávala a tím pádem jsou naše slunečnice pro ptáky tak atraktivní. Kromě moc krásného kvetení se aspoň jako hmota do kompostu se osvědčily výborně smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.254 (?), 11.9.2012 20:45

Docela by mě zajímalo, jak velké cibule mají vaše slunečnice a zda je vyndaváte na zimu, nebo ponecháváte venku.  pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 11.9.2012 21:00

Slunečnice je dvouletka, žádné cibule nemá. Pěstuje se každý rok ze semen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 11.9.2012 21:08

Dvouletka???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 11.9.2012 21:14

Pardon, jistěže letnička :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ZA - (36) - 57.182 (?), 11.9.2012 21:21

Slunečnice roční (Helianthus annuus) se pěstuje jako letnička - na jaře se zaseje a na podzim končí.

Máte možná na mysli TOPINAMBURA HLÍZNATÁ / SLUNEČNICE HLÍZNATÁ - Helianthus tuberosus?Rostlina je příbuzná slunečnici, je vytrvalá, mrazuvzdorná, léčivá, v zemi tvoří jedlé hlízy (nejlépe je sbírat je na podzim - jsou největší, možno během celého roku, pokud není příliš zamrzlá půda i v zimě), vysoká 1,5 - 2,5m. Kvete žlutými květy.

Nebo Helianthus decapetalus - slunečnice vytrvalá? Kolem 150-180 cm.Trvalka vhodná na slunečné stanoviště do výživné zahradní hlinito- písčité zahradní zeminy. Mrazuvzdornost do -34°C

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika