Pěstuje někdo Eucomis?



host - 99.57 (?) 
12.2.2016 9:38, zobrazeno: 6896x

Pěstuje někdo prosím Eucomis? Tahle rostlina se mi ted moc líbí v jednom katalogu kde mají spoustu pěkných odrůd…chtěla bych jí zkusit, pokud v tom není nějaký zádrhel. Máte zkušenosti…wink?

Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 244.99 (?), 12.2.2016 11:13

Pěstuji někoik kultivarů v květináčích stejným způsobem jako hvězdníky Hippeastrum, kvetou v létě a na podzim. Nenesou mráz. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.57 (?), 12.2.2016 11:54

Děkuji za odpověd. Hvězdníky nepěstuji, takže nevím.

Jestli můžete, mám pár otázek. Kvete Vám Eucomis pravidelně? Kde je máte umístěné? Plné slunce? Zálivka. Hnojení. Zemina. Chtěla bych je mít v květináčích na plném slunci (ráno trochu stínu), přes zimu v bezmrazém sklepě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 166.4 (?), 12.2.2016 17:10

O pěstování hvězdníků je spousta informací na netu, i v češtině.

Eucharisy mám v polostínu, zalévám přiměřeně, není to sukulent ani bahenní kytka, hnojím v době růstu a květu jednou týdně kristalonem jako ostatní kytky, zemina obyčejná pro pokojové rostliny. Kvetou každoročně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.240 (?), 12.2.2016 21:53

znáte to pořekadlo o voze a o koze? Něco takového platí i o eucomis a eucharis. Ph

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 166.4 (?), 13.2.2016 9:24

Oprava - příspěvek 12.2.2016 17:10 - patří tam Eucomis = chocholatice a ne Eucharis = Urceolina = líbenka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 99.57 (?), 13.2.2016 13:32

To je v pohodě, já to pochopila. Eucomis tedy zkusím wink.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vladislav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 81.203 (?), 16.2.2016 21:33

Eucomis je velice zajímavá cibulovina, která je velice opomíjená. Mám kolem 30 cibulí a pěstují je v kontejnerech i v zemině. V kontejnerech pěstuji jen větší cibule a nově zakoupené. Malé jedince jdou do půdy, kde se jim daří velice dobře. Půda je daná lokalizaci zahrádky a tak neuvažuji o vhodnosti půdy.  Do kontejnerů dávám půdu hlinitou smíchanou se zakoupeným sustrátem. Plné sluníčko eucomisu nevadí, ale v poledne na plném sluníčku rostliny kamuflují nedostatek vody vadnutím. V půdním prostředí se nemusí rostliny zalévat až na vyjímky. Obecně každá rostlina má ráda zálivku. Hnojení a kvetení je úzce spojeno. Silné hnojení omezuje kvetení a tak se vytváří dojem, že eucomisy málo kvetou. Nejllépe je přihnojovat hnojivem s převahou draslíku a fosforu (žlutý a červený Kristalon). Tak u mně odrůda Pole evansi za pět let ještě nezakvetla protože jsem ji předdhnojil. Mohutně roste a má po dešti polámené listy. Na druhé straně odrůda Bicolor snáší přihnojování a kvete každým rokem.  Na zimu je umístit do sklepa z kontejnerem nebo vysušené cibule umístit do vysušeného písku.  Hodně pěstitelských úspěchů      přeje Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 99.57 (?), 17.2.2016 22:16

Moc děkuji za cenné rady wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika