okrasný česnek



anjin - (6) - 197.248 (?) 
1.8.2008 15:12, zobrazeno: 37011x

Dobrý den všem zahradníkům i zahrádkářům.

Mám dotaz: na zahradě jsem před dvěma lety vysadil okrasný česnek Allium aflatunense - Purple Sensation. První rok jich kvetlo pět, letos již jen jeden. Obávám se, že zbylé byly přes zimu sežrány. Podařilo se mi ale sebrat semena. Máte někdo zkušenost a podělíte se o ni, jak tento okrasný česnek namnožit ze semen? Díky moc. Marek

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 174.159 (?), 6.10.2008 21:10

Ahoj Marku,

mám stejný česnek, který se mi vysemenil, ale taky nevím, jak se semeny naložit. Myslím si, že je musím dát do písčité hlíny teď na podzim, ale pár jich zkusím vysít i do květináče. doufám, že se nám někdo ozve s nějakou odbornější radou. ale jsem si jistá, že to bude trvat déle, než jednu sezonu, než takové semenáčky vykvetou. Ahoj Katka, Česká Lípa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 131.85 (?), 14.12.2008 15:44

Pane Sedláčku, pěstují okrásné česneky mnoho let ze semen. Nejlépe semena posproschnutí zasít do kontejneru nebo do půdy. Semena nemusí být moc vyčištěna. Výsev do propustné půdy, aby nezmrzla v kontejneru do hloubky asi 3 cm. Překrýt pískem nebo zeminou. Uložit venku a překrýt listím nebo chvojím. Výsev do půdy bych nedopručoval z důvodů totáního zaplevelení záhonu. V kontejneru ponechat do srpna, kdy zaschnou listy.  Pak se rozhodnout co dál s drobnýma cibulkama.  Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.81 (?), 15.1.2009 15:12

I ja si koupila pred 3lety okr.cesnek, proti hryzcum, jake vsak bylo me prekvapeni, kdyz pod cibuli-asi10cm.prum.-vrtal krtek, nadzvedl ji, ale jinak mi taky nezapleveluji zahradu, ze by se jim nedarilo dobre?Uvidim letos.Ale mam vysoky asi 70cm a ten se skutecne rozmnozuje hodne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Skalničkář - (1) - 216.102 (?), 5.2.2009 14:39

česneky se dají vysévat, ale je to dlouhodobá záležitost. Tady je odkaz na stránky, kde je popsáno, jak na okrasné česneky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.246 (?), 20.9.2015 22:03
Mohu se zeptat jestli můžu pěstovat okrasný česnek v květináči? A jestli ano tak v jakém? (Kulatém, hranatém či truhlíku) a jak velkém??? Předem děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vladislav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 192.79 (?), 22.9.2015 20:54

Pěstování česneku v květináči lze doporučit jen přechodně. Rostlina je náročná na vodu a v letě brzy zaschne a nevytvoří velké cibule. Pokud není zbytí, pak bych doporučil nádobu nad 10 litrů. Stojí to za vyzkoušení.  Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika