Narcisy - nekvetly



host - 109.108 (?) 
7.5.2014 11:51, zobrazeno: 4702x

Mám dotaz: narcisky mi druhý rok nekvetou, mají jen listy.Proto se ptám, zda je mohu již nyní vyrýt, nechat zaschnout a v září opět vysadit.Listy leží na zemi a není to vůbec hezké.Dějuji za radu a jak pěstovat, aby příští rok kvetly.Děkuji Markéta.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 7.5.2014 12:10

Cibuloviny po odkvětu nejsou hezké žádné. Nechat by se měly aby zesílily. Neuškodilo by přihnojení (kristalon plod - už mělo být). Když je už teď vyndáte, pravděpodobně to bude za rok stejné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 7.5.2014 12:15

U mne se některé kultivary dosud nevzpamatovaly z předloňské silné zimy. Zejména pak ty u studny, kde jsem opatrnější s přihnojováním dusíkem.

Možná jste na tom stejně, nebo dokonce je oslabujete ještě více každoročním vyndavaním z půdy. Narcisky přesazování nesnáší, pak některé cv. nekvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 7.5.2014 12:35

A vy je vždycky vyrýváte? To asi dělá málokdo. Já je vždycky, když jim zežloutnou listy, přejedu sekačkou. A kvetou. Aspoň některé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 239.107 (?), 7.5.2014 13:12

Nechte je chvíli, až začnou listy žloutnout. Když je suché jaro, obyčejně v té době končí doba loňských kořenů a nové ještě neraší. No a na podzim je vysaďte. Cibule, které jsou vícečetné opatrně rozdělte. Kdyby se ty dvě etapy překrývaly a objevují se už kořeny nové, je to na Vás, jestli je necháte zaschnout, nebo přesadíte ze země do země (to když po suchém období začne pár dnů před sklizní silně pršet) Staré odrůdy a Narcisus poeticus kvetou spolehlivě i desítky let, nechávají se zplanět v "cibulovinových" loučkách, trvalkových záhonech. Moderní odrůdy potřebují přesazovat po dvou až třech letech. Poslední dvě zimy nebyly nic moc pěkného, může to bý reakce na ně. Jednou umrzly kořínky, podruhé to schytaly rašící květy i cibule. Pokud je budete vyrývat, obětujte nějakou pěknou cibuli a rozřízněte jí - v teplých oblastech republiky by v ní mohla být narcisová moucha, střed bude vyžraný, černý. Takové cibule nekvetou, ale dobře se dělí. Špatně kvetou i "darované" narcisy, které vypadají jako koňské zuby a dobře se množí. Snad to bude někde na obrázku. Občas se k nám dostávaly zalevno právě ty špatné partie narcisů - s mouchou, nebo ty zubaté. Ty první se nakupují na rychlení - proti mouše se ošetří, popřípadě vylétne a zahyne pod sklem, ty druhé jsou odpad, který nějaký chytrák nakoupil a u nás prodal.   Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika