mečíky (gladioly)



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?) 
18.9.2008 16:44, zobrazeno: 110014x

Dobrý den.Kdy prosím vás vyrýt cibule mečíků ze země?Mám je letos poprvé a tak nevím.A nechat jim i ty maličké cibulky?Pokvetou?Děkuji Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.30 (?), 18.9.2008 18:18
Mečíky sklidte nejpozdeji do konce zari, jinak hrozi napadeni botritidou-houbova choroba, ty male hlizky---presneji bruty vysejte v dubnu-pokud jich chcete mit vetsi mnozstvi, jinak pro zahradkarske pouzizi to potreba neni...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rozcuchanek - (15) - 253.29 (?), 22.9.2008 17:43

opravdu nemohou cibulky mečíků zůstat v zemi přes zimu? domnívala jsem se, že ano a už dvě sezony jsem to tak nechala a vyrostly :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 22.9.2008 18:33

To proto, že poslední dvě zimy žádná kloudná zima nebyla. Kdybyste je nechala v zemi rok před tím - 2005/06, měla byste nyní již nové mečíky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.30 (?), 22.9.2008 20:17
mnohdy se stane, ze prezije i brut meciku pres zimu... ale vskutku doporucuji je do konce zari sklidit a vysusit a pote uskladnit a behem zimy ocistit...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 135.216 (?), 22.9.2008 20:50

Dovedl by mi, prosím, někdo stručně shrnout, jak a čím mořit cibule mečíků před uskladněním na zimu?

Některé z cibulí, které jsme na jaře kupovali, byly zřejmě napadené třásněnkou, příští rok bychom tomu rádi zamezili.

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 22.9.2008 22:34

Mečíky budu vyrývat o víkendu (doufám, že nebude pršet).  Mořím je v hypermanganu. Dělám to takto již několik roků a nikdy žádnou chorobu neměly.  Tak snad to vyjde i tentokrát.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenpel - (49) - 0.234 (?), 23.9.2008 7:33

Paní Danielo,

mohla byste to namoření nějak specifikovat? V jakém poměru udělat roztok a jak dlouho cibule v roztoku ponechat? Děkuji Lenka

a ještě jeden dotaz některé cibule které jsem zakoupila na jaře vůbec nevykvetly. Všechny stejně zasazeny. Je možné že cibule již byly staré a již nepokvetou. Některé byly dost velké... Děkuji Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 23.9.2008 8:52

Spomínam si, že u nás doma sa používal na morenie Fundazol a Previcur. Na tulipány, gladioly, aj lilie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 26.10.2013 14:00

Fundazol je už v Evropě zakázaný ale v Polsku seženete vše co jsou číňani schopni vyrobit (i když je to zakázané dovážet). Při vzájemné kombinaci Fundazolem zničíte účinnost biologického přípravku Previcur.

Takže před skladováním fungicid a akaricid. Po nasázení do zálivky přidat Previcur a ošetřit tak prostředí ve kterém budou hlízy vegetovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika