Lilie v květináči - ihned odešla, co je špatně



host - 90.232 (?) 
13.8.2013 11:25, zobrazeno: 9021x

Dobrý den, prosím o radu. Dostala jsem v květináči bílou lilii s názvem na cedulce Little rainbow. Byla vykvetlá, v úplně suché půdě. Dala jsem jí na jižní okno, ale ne na přímé slunce. Asi za 2-3 dny jsem jí lehce zalila - do té doby stále kvetla beze změny. Po zalití začala rychle odcházet, květy jakoby uschly a na listech se začaly tvořit hnědé skvrny a pomalu uvadají a opadávají. Nevím co se s ní mohlo za těch cca 6 dní stát, že takto odchází a moc ráda bych jí zachránila, protože je to dárek. Děkuji všem.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 192.79 (?), 14.8.2013 20:42

Dobrý den, chci se vyjádřit k vašemu článku. Především je to překrásná odrůda lilií a dle mého odhadu je to zákrslá lilie OT. Lilie nejsou květiny pro pěstování v malých květináčích a když už, tak jdnotlivě. Skvrny na listech způsobuje plíseń šedá, která zachvacuje celé listy. Toto onemocnění nezasahije cibulky. Dále budu popisovat můj postup, kdybych byl na vašem místě. Vytáhl bych cibulky z květináče, důkladně umyl ve vodě a nechal oschnout na slunci. Cibulky bych ošetřil proti plísním, vysadil do větší nádoby a umístil ve studeném sklepě (do 4 st. C).   Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika