Lilie v květináči



host - 220.30 (?) 
1.8.2014 22:16, zobrazeno: 10032x

Vyzkoušela jsem poprvé zasadit lilii do květináče, protože se mi v zahradě začaly vytrácet a tady bude jistota, že cibuli nic nesežere. Přikládám foto.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 52.106 (?), 21.8.2014 9:37

Též mám tuto zkušenost a proto chci zkusit zasadit nové cibule lilií do truhlíků kam bych dal 2-3 ks a zakopal do země. Poradí mě někdo, jak nejlépe to udělat a jakou zeminu, drenáž atd.Jsem amater, tak prosím poraďte. Vláďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 21.8.2014 9:50

Mnoho let jsem používal samozavlažovací truhlíky a substrát na muškáty (balkónové květiny) a naprostá spokojenost.

Pak jsem na jaře v roce 2011 vše nasázel na záhon a zima 2011/2012 zhruba 90% zlikvidovala angry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.79 (?), 29.8.2014 21:27
Ne každý druh lilií se hodí do nádoby. Já pěstují jen LO a LL. Ostatní druhy patří na záhon.  Snad ještě Asijské hybridy, ale je škoda toho místa v nádobách.
Tady je problém zajistit lehký substrát. Levné substráty nejsou moc vhodné pro lilie, jelikoř zadržují hodně vlhkostí o cibule trpí fusariozou.
Poznáme to tak, že když po dešti zmáčkneme zeminu, tak po uvolnění se hrouda musí lehce rozsypat. Ve sléhavé zemině cibulky lilií sadíme mělce a na podzim přesazujeme s doplněním lehkého substrátu. Je nezbytné cibule před výsadbou mořit, nejlépe sírou. Drenáž pod cibulemi je zbytečná jelikož nemá pokračování. Zbytečně se v té drenážní hmotě zdržuje voda. Lépe je vždy vyměnit zahradní zeminu za substrát asi 2 litry. Ten se rychle rozloží tj. dokončí se kompostovací proces a vše začíná od nova. Ideální je si vytvořit svůj systém pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 30.8.2014 21:47

Mnohokrát se stávalo, že nám myši žraly cibulky v zemi, proto Lilie pěstujeme v plechových nádobách trvale zapuštěných v zemi.Odrůdu žlutou+oranžovou neznám.Nyní je po problému, a cibulky zůstavají nepoškozené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.79 (?), 16.9.2014 21:02

V letošním roce jsem vyzkoušel pěstovat v květináči Cardiocrinum gigantea. Byl jsem překvapem, protože mi zakvetla. Květináč byl o průměru 30 cm, zakopaný v zemi a naplněněný rašelinou a borovou kůrou.  Vladislav


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 17.9.2014 21:11

Která sorta lilií nevyžaduje plné slunce? Lilie mám ráda, zatím jich mám jen pár, kupovala jsme spíš podle barvy než jejich vlastností a potřeb. Ale ráda bych je dala na místo pod stříškou, do velké nádoby, ovšem jenom odpolední západní slunce. Poradíte kterým směrem hledat? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vladislav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 192.79 (?), 21.9.2014 20:58

Málo je takových rostlin, ktrerým se dopřeje celodenní slunce.  Idealní pro lilie je mramorovaný stín, tj. sluníčko prochází mezi větvemi. Odpoledne by přece jenou na pár hodin to slunce mělo přijít.  Problém není v oslunění jako takovém, ale zkrácení doby, po které je lilie vystavená ranní rose. Příznivou roli tady hraje nírný průvan, který neustále osušuje rostliny.   Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 98.207 (?), 9.12.2014 15:30

Nejsem žádný odborník, ale s pěstováním lilií mám mnohaleté zkušenosti. Před několika lety mě všechny cibule sežraly myši. Od té doby sázím do velkých květináčů. Na dno písek, pak substrát s pískem a cibule dost hluboko. Zalít a počkat až lilie začnou růst. Zalévám až když je půda sušší. Občas pohnojím, když si vzpomenu.  Ještě se mi nestalo, že bych o nějaké lilie přišla. Nádherně každý rok kvetou. Před zimou uklidím květináče do studené místnosti (garáž, sklep a pod.). Nesmí být v mokru. je dobré je něčím zakrýt, aby se k nim nedostaly myši. Na jaře přesadím. Květináče mám na zahradě u zdi, kde jsou trochu chráněné. Když mají poupata, tak je teprve přenáším na místo kde mají dělat tu největší parádu. Vykvetou i ve stínu. Mám různé druhy a tak mi pořád něco kvete. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika