Lilie - množení z cibulových šupin



Stránky: 1,  2,  3   
host - 184.18 (?) 
18.11.2008 10:06, zobrazeno: 33665x

Dobrý den, před měsícem jsem zasadila několik cibulových šupin lilie královské a teď mi z toho raší malé cibulky. Máte někdo zkušenosti s dalším postupem? Nerada bych něco pokazila.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 18.11.2008 11:58

Pokud jste na dně nádoby, ve které jsou cibulové šupiny zasazeny, udělala drenáž  (drobný štěrk) a na něj trochu rašeliny, potom teprve zeminu a nahoru rašelinu s pískem, tak by jim nemělo nic chybět.  Zalévejte opatrně,  aby nedošlo k přemokření rostlinek.  Také by se při zalévání neměly smáčet vzešlé lístky - uhnily by.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.81 (?), 15.1.2009 15:23

Nekdy se mi stane ze cibule lilii ztrati supinku pri presazovani, dam ji pouze do zeme, ne hluboko, asi 3cm.zasypu zeminou, vice se nestaram a cekam, vyrostly mi vsechny, jen to dele trva nez z nich jsou kvetouci lilie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.81 (?), 15.1.2009 15:28

Jeste jsem zapomnela na to podstane, co jste se ptala, s temi cibulkami nedelam taky nic, ony samy rostou samy se pred mrazem"schovaji"pod zem, jen kdyz jsou male a presazuji je tak je nedavam tak hluboko jako starsi cibule, mam sussi pudu, tak nemusim je kryt pred vodou a nemam je v klasickem kvetinaci ale bve volne pude

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 146.248 (?), 10.3.2009 19:50

Dobrý den, prosím poraďte mi kolik mám dát cibulí lilií do květináče o rozměru 35x35cm. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
balla - (26) - 163.74 (?), 11.3.2009 0:05

Ono zalezi na tom, jak jsou cibulky velke, ale nejlepe je, kdyz maji od sebe odstup alespon 15-2Ocm.Zalezi i na druhu lilii.Jsou-li cibulky mensi tak staci i 1Ocm, jakmile se zvetsi, pak je treba je presadit.Vysoke lilie potrebuji dostatek mista kdyz pak vykvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 186.98 (?), 11.3.2009 7:53

Kdysi jsem zkoušel lilie v kbelících. Muselo se hodně hnojit, ale pokud byla v kýblu vysazena jen jedna cibule, byla z ní vždy největší rostlina. 3 cibule na 10 l kbelík je dost, ale ještě to jde utáhnout, pokud jsou to normální orientálky. OT bych tam už ale nedával.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
balla - (26) - 163.74 (?), 11.3.2009 11:04

Ano, cim vice mista cibule lilii maji, tak jsou peknejsi.Ja si mnozim sama a tak jsou-li male, tak je davam kousek od sebe asi 1Ocm, pak az se zvetsi je zasadim do kvetinace v prumeru 25-3O cm po jedne.A ten kbelik je v pohode ty 2-3 lilie mensiho vzrustu tam mohou bez problemu zdarne rust.Jeste bych dodala,ze je-li puda vlhci,je potreba pod kvetinac dat hrub.sterk kvuli odvadeni vody,jinak by-jakekoliv-cibule uhnily.Do kvetinace neni potreba sterk davat,je lepsi aby cibulke mely co nejvice zeminy pro jejich korenovy system.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.248 (?), 12.3.2009 14:49

Děkuji všem za rady a doufám, že se už brzo budeme všichni těšit z krásných kytiček -nejen lilií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.80 (?), 17.3.2009 1:23

Dobrý den, také jsem zkoušela množit lilie ze semen i ze šupinek. Před sázením na podzim jsem volnější šupinky odtrhla, smíchala s vlhkýma pilinama a dala do mikroten. sáčku do sklepa. Na jaře jsem sáček vytáhla -asi za3 měsíce a bylo tam plno malilinkatých cibulek, které jsem rozsadila do truhlíku. Za 3 roky kvetly, sice ne všechny, ale ty první ano.
Je to obrovská radost... Povedly se mi i barevné kaly ze semen, semínka vzešla jako salát:)))))))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika