Lilie



Stránky: 1,  2   
host - 244.170 (?) 
16.4.2012 12:07, zobrazeno: 15228x

Dobrý den,

koupila jsem ski letos cibule lilií orientpety. Nasadila jsem je do květináče a jakmile vyrašily, přesadila jsem je do zahrádky.Bohužel, i když jsem lilie zakryla před mrazem, listy mi zhědly(asi pomrzly). Co s tím teď mám udělat? Cibele zmrzlé nejsou, vyraší mi znovu listy? A budou ještě letos kvést? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.182 (?), 16.4.2012 13:19

Co vám udělají letos, nevím.  Ale příští rok by měly normálně růst, alespoň u mne to tak po ulomení celého stonku až u země bylo.Jen přes ně dejte na zimu tabulku plexiskla, ať mají v zimě sucho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.163 (?), 16.4.2012 18:57

Loni mi lilie pomrzly v květnu dost citelně a kvetly normálně jen ty listy byly popálené mrazem. Orientpety jsou nádherné lilie taky mám několik odrůd. Při sázení dávám drenáž z hrubého písku nebo štěrku zasypu rašelinou s kompostem hnojím NPK nebo granulovaným hnojem, nedávat cererit nemají rády vápno a škodí jim vlhkost přes zimu na kořeny proto ta drenáž. Jsou to impozantní rostliny až se usadí, zpravidla druhým rokem nemají na záhoně v červenci kdy kvetou konkurenci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.226 (?), 22.4.2012 20:57

Namrzlé listy nevadí pokud je neporušená vlastní lodyha. V tomto roce už nová lodyha nevyraší. V případě ukončení růstu lodyhy je nutné cibuli převést na režím šupinování. Cibule celý rok bez listu nepřežije.  Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.254 (?), 22.4.2012 21:18

Někdy příroda dokáže zázraky.Čekám na výsledky loňského květnového mrazu, kdy zmrzly mnohé lodyhy až k zemi. Nechal jsem to osudu a zdá se, že některé cibule ten rok přežily a letos raší. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 22.4.2012 22:37

Cibule bez listů přežije... Několikrát se me stalo, že mi lodyhu lilie těsně před květem ulomili kočičáci až u země. Také jsem čekala, že už příští rok nevyraší. Vyrašila, dokonce větší, silnější a normálně kvetla. Odkud ale nabrala sílu, si nedokážu vysvětlit...         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 39.197 (?), 23.4.2012 17:22

Letos jsem zlikvidoval už asi 7 Chřestovníčků liliových. Tak pozor na ně!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rostlinky.cz - (21) - 149.54 (?), 27.4.2012 11:39

Tieto ľalie boli vyšľachtené skrížením druhov orientálnych, ktoré sú chúlostivé na mrazy a zároveň s druhmi bujne rastúcimi trubkovitými. Váš problém, nie je taký vážny. Určite ešte listy vyrašia a keďže cibuľa nebola poškodená máme skúsenosti, že bude aj kvitnúť. Problém bol možno v tom, že ste ju vysadila najskôr do kvetináča a potom následne do záhona. Možno nestihla zakoreniť a udomácniť sa. Pokiaľ by vyrašila v záhone pôvodne, bola by silnejšia a možno by ju nepoškodil mráz. Ako všetky cibuľoviny nemajú radi vlhko, preto ich vysádzajte do priepustnej pôdy, bez textílie a mulčovania.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 3.7.2014 21:09

dobrý den... poznáte květinu?













Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 238.131 (?), 3.7.2014 21:14

Tipuji: česnek? wink

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika