Lilie



berd.a - (34) - 255.56 (?)
12.7.2014 16:36

Taky přikládám nějaké letošní lilie.








Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 248.29 (?), 16.4.2014 20:05

Také se mi to předloni zjara stalo, měla jsem obavy, co udělá. Příští rok normálně vyrostla. Z čeho čerpala sílu, nevím.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.79 (?), 16.4.2014 22:21

Podle mých zkušeností zlomená nebo užraná lodyha lilie je většinou ztracená. Pokud se dá zachránit alespoň jeden zelený listek, pak je ještě nějaká naděje na zachránu. Jinak já takovou cibulí očistím ve vodě, nechám oschout a pak otrhám všechny šupiny, vložím do menšího květináče s rašelinou a zavážu bílou textilií. Květináč zahrnu mezi lilie aby se neztratil. Měly by se na šupinách objevit malé cibulky asi za 3 měsíce, Přes zimu musí šupiny do sklepa. Slimáci nemají rády síran amonný, kterým hnojím na jaře v místě růstu mladých lodyh.  Dávám ke každé nové lodyze jednu nudlíčku Vanisze a odstraňují mulčovací kůru, kde se slimáci schovávají a množí. Roněž nemají rády rašelinový substrát. Návnadu na slimáky omezují k vůli pejskovi.   Zdraví Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 16.4.2014 23:47

Vladislave, používejte Ferramol. I když je dražší, tak jsem na něj přešel z důvodu ochrany ježků, kteří slimáky konzumují  (a tak i když by náhodou natrefili na ty přiotrávené, ferramol je pro teplokrevné živočichy prý neškodný).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 17.4.2014 14:38

Já tam loni nasypala drcené skořápky, bylo to super, slimáci nikde, pak už je sežraly kachny, ale letos jsem situaci podcenila, neviděla jsem nikde slimáka, dokonce i špenáty mi vylezly, aniž by je sežrali, tak jsem neudělala nic.

Ale z jiného soudku. Co se to děje, když mám vylezlou klasickou lilii a hned kousíček od ní vylejzá jeden jakoby lísteček, takový trochu obloukovitý tvar. Nic jiného než lilie bych tam mít neměla... Bohužel nemůžu vyfotit, teda vyfotit můžu, ale nejde mi to nahrát

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.249 (?), 17.4.2014 16:14

Mohla by to být lilie, která roste z velmi malé cibule. Bez obrázku ale stoprocentně nelze určit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.29 (?), 17.4.2014 22:05

To je mladé od lilie, ale zatím s ním nehýbejte, mívá cibulinku malinkou jak slzu, pokud byste ji chtěla dát někam jinam, tak až větší. Jinak časem lilie udělají trs.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.5 (?), 17.4.2014 22:21

Prosím, neporadil by mi někdo ohledně lilie bělostné, vloni jsem zasadila cibule, do zimy vyrostlo pár listů, které úspěšně přezimovaly, na jaře pokračovaly v růstu, ale nyní cca před 3 týdny začly černat spičky listů a začínají se objevovat i černé skvrny na listech. Nemám tušení čím by to mohlo být. Děkuji za radu. Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.29 (?), 17.4.2014 23:02

Nemá ráda úpal, sucho ani přemokření, sází se mělce a chce Ca (příměs omítky). Mohla by to být nějaká houbová choroba, asi bych to zkusila stříknout Dithane.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
berd.a - (34) - 255.56 (?), 12.7.2014 16:36

Taky přikládám nějaké letošní lilie.








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 22.2.2015 20:48

Zdravím.

Tak už se obchody plní novými rostlinami, co jste si už pořídili nebo plánujete pořídit? Mě loni velmi potěšily lilie z místního zahradnictví, podle balení pravděpodobně jejich vlastní výpěstky - oranžové Tresor a světle oranžové Ballroom, i když ty byly o něco méně výrazné. V Lídlu pak měli ve výprodeji Pixels mix a musím říct, že také velmi potěšil, bílá a žlutá jsou opravdu skvostné, další dvě bohužel těsně před rozkvetením ožrali slimáci. Chtěla jsem si letos přikoupit ještě nějaké další, ale v zahradnictví mají pouze ta komerční balení. I tak se pokusím vypěstovat Grand Cru a Two Some. A jednu tygří. Doufám, že se mi to podaří a budou zářit stejně jako ty první.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika