Kdy vyjmout gladioly



host - 77.130 (?) 
23.10.2013 10:38, zobrazeno: 8023x
Dobrý den, chci vyjmout gladioly, ale pořád mi u nich nezačíná zasychat ani špička listů. Můžu je vyndat i tak nebo ještě počkat? Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 58.231 (?), 23.10.2013 11:24

Už je mám měsíc vyndané, teď suché a uložené na zimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.130 (?), 23.10.2013 12:16
Před měsícem mi ještě kvetly... Ale děkuji vyndam je
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 77.130 (?), 26.10.2013 11:58

Tak jsem je vyndala, ale zdá se, že nemají vyvinuté nové hlízy :-(dá se to ještě nějak zachránit, mají jen takové malé bambulky a rostou z nich velké bílé kořeny... Asi zrovna vyhodit, že? a to jsem měla půdu docela dost prohnojenou :-(tak nevím, kde byla chyba...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 26.10.2013 12:39

zkuste sem vložit foto a budeme moudřejší...

jinak mečíky se dají sklíze kdykoliv, ale dělá se to nejpozději do zač.října a proč? protože v pozdější době již často řádí botritida a tak mohou hlízy během zimy kdy je čistíte vyhozeny a to prave diky botritidě..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 26.10.2013 12:57

správně vyzrálá hlíza není napadána Botritidou, tou mohou být napoadeny pouze nevyzrálé hlízy. Navíc je Botrytida poměrně teplomilná potvora a tedy chlad jí nesvědčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 26.10.2013 12:44

to proto že jste je sázela asi později, jaro rychlému růstu nesvědčilo a nyní ste to dokopala jejich předčasným vyndáním.

Pokud by byla letošní zima tak mírná jako loňská, tak by většina kultivarů vydržela do jara v zemi. Na loňském záhonu mi přežilo 6 zapomenutých hlíz (možná víc, ale nepřežily pletí záhonku).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 26.10.2013 12:38

Klidně můžete počkat do konce listopadu. Listy co se stejně budou házet do kompostu mohou i mírně namrznout a do té doby hlíza roste či zraje (přirozeně se zbavuje vody v reakci na chlad). Ale na Mikuláše by jste měla mít už hlízy v suché chledné sušárně.

Vyndavání o tomto víkendu bude příjemné pro Vás, ale jen pro ranné kultivary. Pokud tedy toho máte na více dní, tak u nich začněte. Jestliže to máte na půl odpoledne, najděte si na zahradě jinou práci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika