Kandík psí zub



Stránky: 1,  2   
host - 180.2 (?) 
6.10.2009 22:04, zobrazeno: 32183x

Prosím o sdělení jak pěstovat náš botanický kandík psí zub, aby kvetl. Mám ho od roku 2004 ve stínu pod stromem jabloně, kde má dostatek vlhka je v lesní listovce, na jaře vylezou listy poměrně velké, ale náš kandík na rozdíl od kandíků severoamerických, které kvetou každý rok spolehlivě nekvete. Ptal jsem se na radu v botanických zahradách v Olomouci a v Prostějově a tam jim také kvetou pouze kandíky americké a náš ne. Děkuji za radu Vladimír

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
dr - (48) - 171.245 (?), 7.10.2009 21:35

Shodou okolností mám kandíky také pod jabloněmi, ale v normální půdě a to jak bílé, tak růžové a kvetou každým rokem tak 100 až 150 květů.Před rašením zjara přihnojím Cereritem spíše ty jabloně, ale ty kandíky jsou nakrmeny také.Kdysi se říkalo, že ty bílé jsou nějaký holandský klon, který se sice dobře množí, ale nekvete, ale nepotvrdilo se mi to.Připomínám, že se bavíme o k.psím zubu.Předpolkádám, že jste rostlinu nevyrýpl někde na Medníku jakožto r. chráněnou.Jinak na rozdíl od k. amerických ty naše chtějí méně humusu a po několika letech po zatažení je vyrýpnout a trs cibulek rozsadit dál od sebe.Toho hnojení se nebojte, snesou dost, ale spíše více draslíku a trochu fosforu, méně dusíku, protože při nadbytku N mají sice velké listy, ale nekvetou, nebo kvetou málo.Dnes se dá i u nás sehnat již několik pěkných odrůd.Také jsem začínal se dvěma cibulkami.

           pH

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
bílý
bílý
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.2 (?), 31.3.2010 19:50

Děkuji za rady nyní mi po přihnojení granulovaným kravským hnojem kvetou 2 rostliny. Je pravda že letos mají menší listy.  Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 48.243 (?), 31.3.2010 21:33

Za ty peníze, co jsem dal během let za cibule kandíku psího zubu jsem mohl mít rajský strom poznání v nadživotní velikosti 

Nevykvetl nikdy ani jeden, jen flekaté listy, listy listy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.225 (?), 31.3.2010 21:54

Chce to pohnojit ještě i teď aby kvetl příští rok, ale nějakým hnojivem na květ a plod.Pokud seženete fosforečnan draselný, je to dobré.Opakuji, že kandíky hnojím Cereritem v předjaří před vyrašením a obrázky vidíte.Jsou sice z loňska, ale letos je to zhruba stejné i když jsem asi 100 cibulek od každého rozdal. Nevím, jestli je granulovaný kravský hnůj to nejlepší pro cibulky, nemám s tím zkušenosti.To bych nekoupil ani kdybych vyhrál v loterii.Mám výhodu, že mohu mít čistého kravince dostatečné množství, ale kandíkům bych ho raději nedával, to tak snese čebčík královský, ale jinak u cibulnatých rostlin bych byl opatrný. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 80.18 (?), 8.4.2010 7:51

 Kandík žlutý jsem koupil levně s poupaty v Diké v Příšovících stál pouze 30kč to jde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
dr - (48) - 58.225 (?), 8.4.2010 21:54

Až na to, že žlutý kandík není psí zub, ale nějaký americký, nejspíš PAGODA. pH

PAGODA
PAGODA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 13.209 (?), 2.4.2016 18:56

Kandíky potřebují sluníčko, ale nesnášejí přeschnutí půdy. Ideálním prostředím je pro ně pravidelně kosený trávník, ale rostou i ve skalce, kde je pro ně ideální stanoviště hned vedle většího kamene, nebo v mezeře mezi několika kameny, ale na slunci, ideálně východní až jihovýchodní oslunění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 23.5.2010 21:15

dr- to je krása, moc pěkné, mohu jen koukat ,protože nemám žádný stín ani stromy pod kterými by se jim dařilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.106 (?), 5.4.2011 11:35

Pro pH. 

Zdravím,

 z těch hlíz co jsem od Vás v loňském roce obdržel mi  letos deset rostlin kvete, takže přece jen něco, na rozdíl od těch, které mám z jiného zdroje, kde nevykvetl ani jeden. Dík za Vaše kandíky. Přidávám jejich fotku ze dne 4.4.2011

Kandík psí zub.
Kandík psí zub.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika