Kam zasadit tulipány v únoru



Stránky: 1,  2   
host - 77.130 (?) 
7.2.2013 10:05, zobrazeno: 19354x

Hezký den, dostala jsem cibulky tulipánů, některé jsou zatažené, jiné už pučí, mám jich jen 10, tak jsem si říkala, jestli je mám zasadit doma dokvětináče nebo je nechat do března ve sklepě... Poradíte mi prosím co je lepší? děkuji 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 18.68 (?), 7.2.2013 11:37

Dobrý den. Udělejte tu první verzi, což znamená, že je zasaďte do vhodného květináče. Ale ten květináč dejte někam kde není moc teplo ale je světlo. Za krátký čas budou vyrašené a jistě vykvetou. Dobře hlídat zálivku. A jakmile venku zem povolí, tak ty hrnky celé zasaďte a nechte normálně dál tulipánky růst. Jakmile venku zatáhnou, cibulky vyjmout z květináčů a skladovat do další výsadby ve vhodné teplotě. No a letos cibulky zasadit na podzim na nějaké prima místo a je vymalováno. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.220 (?), 7.2.2013 11:44

Ja som sadila vo februári tulipány a narcisy von do záhonu-riskla som to a boli v pohode. Nič sa im nestalo, vykvitli, ale trochu neskôr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.68 (?), 7.2.2013 12:11

To je v pořádku, ale teď je venku zem zmrzlá, takže to by moc nešlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 218.19 (?), 7.2.2013 13:40

zasadit do květníků a nechat venku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 77.130 (?), 7.2.2013 18:28

Všem Vám děkuji za rady, zem je opravdu zmrzlá, takže přímo ven by to nešlo, tak je dám do sklepa na okno v květináči, snad přežijí... A pak tedy až odkvetou, tak je mám vyndat z květináče, uskladnit a počkat do podzimu a znovu je zasadit? snad na to nezapomenu... Všem děkuji za rady, jsem zahradník z leknutí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 18.68 (?), 7.2.2013 19:17

Jak už jsem Vám psal, jakmile zem povolí a rozmrzne, tak hrnky zapustit do země. Možná by to šlo i bez těch hrnků, ale myslím si, že zem v hrnkách nebude moc prokořeněná, takže by se Vám rozsypala a to není dobré. Pokud bude zem prokořenělá, vyklepnout z hrnků a šup do země na nějaké prima místo. Vykvetou jistě, pokud mají cibulky už trochu větší velikost. Zárodky květů mají v sobě z loňského roku. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.2 (?), 7.2.2013 19:28

Pokud nezatáhnou, budou ještě mít listy, tak je zasaďte brzo zjara na místo. Jestli listy zežloutnou a uschnou, pak cibule vyndejte, očistěte, uložte a zasadíte na podzim - když nezapomenete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.202 (?), 7.2.2013 20:23

Další možností je rychlení v květináči - zasadíte a zakryjete květináče - dřív se doporučovalo papírovou čepicí, asi by šlo i vložit květináče do černého pytle. Zem zalít a vše pěstovat ve střední teplotě, až tulipány narostou asi 15 cm a pak dát na světlo... pokvete možná na velikonoce. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 7.2.2013 21:25

Rychlení tulipánů není tak jednoduché. Cibule by měla prodělat nejprve chladnou periodu, kdy zakoření a odbourá dormantní látky.  Cibule pětistupňových tulipánů se chladí 9-12 týdnů, devítistupňové 14-20...Pak se může rychlit při cca 15°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika