kalokvět



Stránky: 1,  2   
host 
12.5.2005 14:02, zobrazeno: 30694x
Prosím o popis a pěstování trvalky kalokvět. Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 157.129 (?), 15.6.2006 21:30
Do včerejška jsem kalokvět měla jako pokojovou květenu, která, pokud je pod mou starostlivou péčí - trucuje, naproti tomu mamince, která jí dá jen to nejnutnější, kvete obrovsky! Dále lidem, které jsem jí obdarovala a mohou dodržovat zimní klid - překrásně kvete. Včera jsem se dozvěděla, že se jedná o trvalku, tak to ještě zkusím a šup s ní do země. Touto dobou za rok budu moci předat další informace....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 202.242 (?), 26.5.2010 14:54

Nevíte někdo, proč mám u kalokvětu pokroucené listy, i když jsou zelené, tak se rolují. Přes zimi jsem ho měla v chladné místnosti, nyní ho mám na balkoně.

Děkuji Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.131 (?), 17.7.2006 11:48
Přes léto hodně sluníčka a bohatou zálivku. Zbytečně nepřesazovat, květináč musí být přeplněný kořeny, aby kvetla. Rovněž pro kvetení je nutné chladné zimování cca 5-12°C a omezit zálivku. Hodně úspěchů. Milan K.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 10.3.2009 11:08

Vloni jsem dostala od známých cibulky nebo spíš hlízky kytiček.Pátrala jsem na netu po jménu a vypadá to na kalokvět.Všude se ale píše   že to je hrnková rostlina a oni ji mají vysázenou venku.Mně teda nekvetla(asi že byla přesazená),ale už ted jí raší listy jako narcisům.Máte někdo kalokvět trvale venku?Nebo to mám něco jiného?Děkuji Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 10.3.2009 14:21

Jani, mohl by to být kalokvět.  Vypadá trochu jako okrasný česnek, ale je mnohem větší.  Zdravím - Daniela.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 27.4.2010 19:03

Už jste letos vyndali ven kalokvěty? Já ano a teď trnu hrůzou, jestli není brzy. Nebo je vrátit do sklepa?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 48.243 (?), 27.4.2010 22:57

O víkendu jsem je dal na chalupě ven ty co na zimu zatahují- západní okraj Chřibů, mám vyzkoušeno, že v nejhorším omrznou okraje nově rašících listů, na kvetení to nemávliv.

Ten nezatahující stálezený, co mám doma v Brně vyšoupnu na terasu příští víkend, podle předpovědi nočních teplot. A spolu s ním taky Crinum powelli, olověnec a erythrinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 28.4.2010 14:14

Tak to je průšvih, ty moje kalokvěty jsou nezatahující, jen jim orvu na jaře listy, co ve sklepě sežloutnou. Ale už je nechám venku, byla by to šílená práce tahat je zpátky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 23.3.2011 10:14

Čím a jak hnojíte kalokvět? Pěstování je mi jasné hodně kořenů v květináči, na zimu do chladna, v létě terasa a slunce..ale jak docílíte, aby hodně kvetly? Stačí obyčejné NPK nebo pak drahý kristalon na květ? jak moc zaléváte? Loni jsem u Stakla viděla úplně mini trsy kalokvětů s dvěma třemi květy..toho já docílím u několikaletých rostlin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika