Jarní cibuloviny - mohou už ven?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 90.235 (?) 
2.3.2014 9:16, zobrazeno: 20803x

Dobrý den, mám na oknech truhlíky z vřesů, libavek a mini azalky. Původně jsem neměla v plánu je měnit, ale jaro je jaro laugh. Chtěla bych k nim naaranžovat rychlené jarní květiny. Myslíte, že už můžu nakoupit a dát ven třeba narcisky a modřence, nebo hyacynt třeba?

Můžu je nechat v květináčku a vložit do rašeliny v truhlíku, nebo bude třeba upravit i zeminu?

Děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 90.235 (?), 2.3.2014 10:22

Nikdo neosazuje jarně truhlíky? Bojím se trochu, aby mi to případně nezmrzlo, jinovatka tu ráno bývá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 14.13 (?), 2.3.2014 10:28

Dobrý den,

já bych je klidně vysadila, vždyť když kvetou tak také často ještě k ránu přimrzne. Záleží jak je rozmazlili v tom skleníku. Zvlášť ale pokud je máte na okně tam už určitě ani nemrzene.

No, já mám petrklíče venku už tři týdny...

Šla bych do jara beze strachu! (uznávám ale, že jsem trochu střelec a třeba loni mi zmrzla část dýní :-))

Bláža

ps. dáte nám sem pak fotku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.235 (?), 2.3.2014 10:42

Zajedu nakoupit a fotku dám ráda :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 14.13 (?), 2.3.2014 12:05

Jo a k té výsadbě - pokud chcete cibulky, nechte je klidně v květináčku, ty nepotřebují moc kořenit, vlastně jen odkvetou a pak se začnou zatahovat.

Ať se Vám to povede.

B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.235 (?), 2.3.2014 20:37

Tak jsem nakonec zbaběle cibuloviny nezvolila. Na terasu do závěsných půlkruhových samozavlažováků jsem vsadila macešky.

Truhlíky a květník u vchodu přikládám. Tak snad mi to přežije...smiley


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 90.235 (?), 2.3.2014 20:38

okno


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 14.13 (?), 2.3.2014 22:36

:-) máte to krásné. Cibuloviny jsou sice krásné, já ale nemám ráda jak hned odkvetou. Tyhle všechny mám radší, pokvetou až do léta. :-) taky jsem dnes byla nakupovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.235 (?), 2.3.2014 22:40

Děkuju :). Tak pak se taky pochlubte :).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 3.3.2014 8:58

Dobrý den, při včerejší procházce jsem viděla, co už mají lidé osázených truhlíků a mís, prostě krása, jaro už je tady. Trošku bych se bála o tu sedmikrásku, ale jsem též střelec jako paní Bláža a sázím hodně brzy jak zjara, tak i letničky. Musím se do toho též pustit. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika