jak pěstovat hyacinty?



Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 57.182 (?)
18.4.2012 10:51

Dobrý den, odkvetlé rychlené cibulky hyacintů si při přesazování do země prohlédněte jestli nejsou měkké nebo nahnilé a jak to půjde hned zasaďte asi osm centimetrů hluboko, odřezává se pouze květ, protože je to stejné jako u tulipánů, čím větší zelená hmota tím jsou cibulky silnější a nechte zatahnout, většinou příští rok nekvetou až v tom dalším.Hodně úspěchů přeje Jarka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Luc - (21) - 202.130 (?), 22.2.2009 3:27

"Pěnu" někdy dělají hlemýždi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 83.161 (?), 21.2.2009 9:11

možná plíseň?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.20 (?), 4.3.2009 10:40

nevím, pěna se už znova neukázala, zato mi všech 5 cibulí uhnilo.Dneska jsem je vytáhla z půdy a dala sušit na sluníčku.Jsou úplně měké, rozbřidlé.To už asi nezachráním, že? Sice mají ještě šupinky, ale uvnitř jsou úplně měkké a některé nemají ani kořínky.Přitom to nechápu, v druhém květináči mám taky 5 cibulí hyacintů(bílé) a měly úplně stejné podmínky, jako ty modré a zatím to vypadá, že se drží.Tak poraďte, čím to bylo, proč uhnily a dájí se ty cibule ještě použít, nebo jsou ke spálení... děkuji za jakoukoliv odpověď. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 4.3.2009 11:12

Paní Jano, pravděpodobně fusárium. Nic nezachraňujte, stejně to nejde, prostě vyhoďte a kupte si nové. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.23 (?), 15.3.2010 17:03

Dobrý den, prosim Vás, mám na Vás všechny prosbičku, zda mi poradíte.Manžel dostal od kolegů v práci hyacint v malém květináčku, pěkně kvetl, ale už odkvíta, resp.nevim, zda neusychá.Asi je také problém, že ho máme doma v bytě.Já vůbec nevim, jak se s hyacinty zachází, tak prosim, zda mi někdo poradí, jak s ním teď vynaložit.Děkuji moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.250 (?), 14.2.2012 13:21

Dobrý den, moje mamka dostala hyacinty k narozeninám, ted už nám odkvetly a mamka ty listy s odkvetlimi kvety urizla. Chci se zeptat zda bude problem je na podzim zasadit na zahradě do země. Jsem začínající zahrádkář tak se právě ptám co s nimi mám teď udělat když mám pouze ty cibulky. Děkuji za obpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.213 (?), 18.4.2012 10:25

Dobry den, taky mam tento problem, nejenze hyacinty nevyrazili vubec a navic po vyjmuti ze zeme byla cibule sice hezky tvrda avsak s totalne uhnilymi korinky a po rozseknuti cibule byl uhnily i cely vnitrek cibule. Cim to muze byt? Mam radeji hyacinty sazet do pisku? Podotykam ze mam jilovitou pudu.  Jarek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 57.182 (?), 18.4.2012 10:51

Dobrý den, odkvetlé rychlené cibulky hyacintů si při přesazování do země prohlédněte jestli nejsou měkké nebo nahnilé a jak to půjde hned zasaďte asi osm centimetrů hluboko, odřezává se pouze květ, protože je to stejné jako u tulipánů, čím větší zelená hmota tím jsou cibulky silnější a nechte zatahnout, většinou příští rok nekvetou až v tom dalším.Hodně úspěchů přeje Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie 60 - (26) - 141.8 (?), 15.7.2012 18:51

Dobrý den, potkalo mě na zahrádce pod mateřídouškou velké překvapení-rozkvetlý hyacint.Hned jsem jej vyfotila, ať to taky vidíte.Je to neuvěřitelné, při tak vysokých teplotách, jaké teď byly.Je to sice takový chudáček, ale v červenci kvetoucí, věřili by jste tomu?



v červenci kvetoucí hyacint
v červenci kvetoucí hyacint
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.50 (?), 31.7.2012 6:24

V kvetináči sú vždy cibuľky von z pôdy, ked sadím do pôdy, tiež maju byť von z pôdy alebo nie?Dakujem.N.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika