jak pěstovat hyacinty?



host - 227.50 (?)
31.7.2012 6:24

V kvetináči sú vždy cibuľky von z pôdy, ked sadím do pôdy, tiež maju byť von z pôdy alebo nie?Dakujem.N.K.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Luc - (21) - 202.130 (?), 22.2.2009 3:27

"Pěnu" někdy dělají hlemýždi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 83.161 (?), 21.2.2009 9:11

možná plíseň?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.20 (?), 4.3.2009 10:40

nevím, pěna se už znova neukázala, zato mi všech 5 cibulí uhnilo.Dneska jsem je vytáhla z půdy a dala sušit na sluníčku.Jsou úplně měké, rozbřidlé.To už asi nezachráním, že? Sice mají ještě šupinky, ale uvnitř jsou úplně měkké a některé nemají ani kořínky.Přitom to nechápu, v druhém květináči mám taky 5 cibulí hyacintů(bílé) a měly úplně stejné podmínky, jako ty modré a zatím to vypadá, že se drží.Tak poraďte, čím to bylo, proč uhnily a dájí se ty cibule ještě použít, nebo jsou ke spálení... děkuji za jakoukoliv odpověď. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 4.3.2009 11:12

Paní Jano, pravděpodobně fusárium. Nic nezachraňujte, stejně to nejde, prostě vyhoďte a kupte si nové. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.23 (?), 15.3.2010 17:03

Dobrý den, prosim Vás, mám na Vás všechny prosbičku, zda mi poradíte.Manžel dostal od kolegů v práci hyacint v malém květináčku, pěkně kvetl, ale už odkvíta, resp.nevim, zda neusychá.Asi je také problém, že ho máme doma v bytě.Já vůbec nevim, jak se s hyacinty zachází, tak prosim, zda mi někdo poradí, jak s ním teď vynaložit.Děkuji moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.250 (?), 14.2.2012 13:21

Dobrý den, moje mamka dostala hyacinty k narozeninám, ted už nám odkvetly a mamka ty listy s odkvetlimi kvety urizla. Chci se zeptat zda bude problem je na podzim zasadit na zahradě do země. Jsem začínající zahrádkář tak se právě ptám co s nimi mám teď udělat když mám pouze ty cibulky. Děkuji za obpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.213 (?), 18.4.2012 10:25

Dobry den, taky mam tento problem, nejenze hyacinty nevyrazili vubec a navic po vyjmuti ze zeme byla cibule sice hezky tvrda avsak s totalne uhnilymi korinky a po rozseknuti cibule byl uhnily i cely vnitrek cibule. Cim to muze byt? Mam radeji hyacinty sazet do pisku? Podotykam ze mam jilovitou pudu.  Jarek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 57.182 (?), 18.4.2012 10:51

Dobrý den, odkvetlé rychlené cibulky hyacintů si při přesazování do země prohlédněte jestli nejsou měkké nebo nahnilé a jak to půjde hned zasaďte asi osm centimetrů hluboko, odřezává se pouze květ, protože je to stejné jako u tulipánů, čím větší zelená hmota tím jsou cibulky silnější a nechte zatahnout, většinou příští rok nekvetou až v tom dalším.Hodně úspěchů přeje Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie 60 - (26) - 141.8 (?), 15.7.2012 18:51

Dobrý den, potkalo mě na zahrádce pod mateřídouškou velké překvapení-rozkvetlý hyacint.Hned jsem jej vyfotila, ať to taky vidíte.Je to neuvěřitelné, při tak vysokých teplotách, jaké teď byly.Je to sice takový chudáček, ale v červenci kvetoucí, věřili by jste tomu?



v červenci kvetoucí hyacint
v červenci kvetoucí hyacint
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.50 (?), 31.7.2012 6:24

V kvetináči sú vždy cibuľky von z pôdy, ked sadím do pôdy, tiež maju byť von z pôdy alebo nie?Dakujem.N.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika