Jak pěstovat Amaryllis?



Stránky: 1,  2   
Zůza2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 191.180 (?) 
22.10.2011 17:46, zobrazeno: 17178x

Objednala jsem si 2 cibule Amaryllis (minerva a Gracilis), ale nějak si nejsem jistá s jejich pěstováním. Třeba kdy mám zasadit cibule do hlíny? A mám je rovnou zalít? Kam je umístit?...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 166.4 (?), 23.10.2011 9:23

Tady máte podrobný návod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zůza2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 191.180 (?), 23.10.2011 11:14

Ano, tady jsem si to pročítala, ale stále mi není jasné, jestli tu cibuly, která mi přjde, můžu zasadit hned. Případně jak ji před zasazením uskladnit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 166.4 (?), 23.10.2011 11:49

Asi nebude stačit pročítat ale přečíst.

Cituji z uvedeného odkazu:

"Podzim a zima: Cibule necháme v květináčích a na zimní období od října do ledna až února je uložíme v suché místnosti, třeba i tmavé (není nutné) s teplotou 8–14 oC. Nesmí klesat pod 5 oC a teplota nad 12 o C již může podporovat rašení. Idealní je 10 o C. Odpočinek má být nejméně tři měsíce. V té době se nesmějí cibulky amarylisů takřka vůbec zalévat. Doporučuje se maximálně jednou za měsíc, nejlépe do misky, aby nezaschly kořeny "

Z toho plyne, že cibuli můžete zasadit hned a rovněž jak ji zasazenou uskladnit přes zimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zůza2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 191.180 (?), 23.10.2011 16:35

Nevím, proč tak slovíčkaříte. Zrovna tenhle odstavec jsem četla několikrát a stejně jsem z něj nepochopila, jesli mám cibulku zasadit hned nebo až v tom lednu. Taky jsem nepochopila, jestli ji mám po zasazení zalít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 58.254 (?), 23.10.2011 17:33

Milá paní? Zuzano, divíte se slovíčkaření, ale přitom Vám uniká, že někdy to slovíčko je podstatné.Váš dotaz je trochu nesmyslný, protože se ptáte na Amaryllis a přitom myslíte Hippeastrum.To lze poznat jen podle názvu odrůd, které jste koupila.Kdyby Vám někdo odpověděl na pěstování amaryllis, trochu by se to lišilo od způsobu pěstování hvězdníku, který zřejmě máte.Bohužel i zahradníci často tyto dva rody rostlin zaměňují i když jde o úplně jiné rostliny. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zůza2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 191.180 (?), 23.10.2011 22:24

Tak to jsem opravdu netušila, že mnou objednané kytičky nejsou Amarillysy. Pokojovým rostlinám totiž vůbec nerozumím.Mockrát Vám děkuju za upřenění.  Ještě mi prosím poraďte, jestli mám ty cibule bo zasazení zalít nebo ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.27 (?), 23.10.2011 23:34

Nezalévat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zůza2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 191.180 (?), 24.10.2011 4:39

Děkuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 56.171 (?), 20.4.2014 14:24

Všude na internetu uvádějí, že amaryllis, hvězdníka a zornice je totéž. Vy píšete, že ne. Mohl byste to, prosím, vysvětlit? D9ky za odpověď.

Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika