Jak/kdy vybrat cibule květů ze země?



adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 58.245 (?) 
27.1.2014 20:36, zobrazeno: 3973x

Mám praktickú otázku - chystám sa tento rok úplne zmeniť kvetinový záhon s rozmermi 5m x 5m, kde polovica cca 3x5m je plná cibuľovín. V lete ich chcem všetky vybrať. Problém je, že ich je veľa, cestičky už tam viac menej moc nie sú. Bojím sa, keď ich nechám úplne zatiahnuť aj vďaka už rozšírenej burine (a vďaka tomu, že sú tam narcisy, tulipány, hyacinty, ľalie, cesnaky, modrice...) ich nenájdem a keď budem rýľovať záhon kompletne kvôli vyberianiu cibúľ po totálnom zatiahnutí, veľa ich rýľom poškodím. Ak ich vyberiem skôr, kým ich je vidieť - nezatiahnuté, cibule oslabím. Ako ich teda vybrať? Napadlo ma vyrýľovať ich s polozvädlými/polozenelými listami a ako ich vyrýľujem, aj s tou hlinou na koreňoch ich nechám "dojsť" v nejakých nádobách. čo vy na to? adri

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 166.4 (?), 27.1.2014 20:57

Na jaře kvetoucí vyryjte, když listy začnou povadat, tak začátkem června,  lilie a česneky v létě po odkvětu, u modřenců je to jedno, ty třeba i kvetoucí, jsou to nezmaři.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.43 (?), 27.1.2014 21:16

Když jsem tohle dělala já (3 x 10m), dala jsem si k nejdůležitějším kolíčky. Vyrývala jsem až začátkem podzimu. Pokud budete postupovat z jedné strany a zeminu budete spíš podebírat, moc jich nezničíte. A pokud nějakou cibulku přeryjete, nic se nestane - stejně budete muset vytřídit menší pryč, uvidíte, co cibulí tam bude. U lilií jsem si na podzim nechala kousky stopek. Ale je to piplačka, hlavně ty drobné cibulky, jako krokusy, ladoňky a ty modřence.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika