Jak jste dopadli s úrodou?



Stránky: 1,  2   
Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.230 (?) 
6.6.2013 7:53, zobrazeno: 13821x

Na jaře jsem tady zakládala téma Mrazy v březnu 2013. Teď bych se chtěla zeptat, jak dopadla vaše úroda :) Přečkala? Naše broskvoň má bohatě nasazeno, vinná réva taky, rybíz opadává, brambory jsou krásné a myslím, že by letos konečně mohlo být i dost ořechů, protože vykvetly a mráz už pak nepřišel. Moje tulipány nakonec přečkaly mráz i sníh, krásně vykvetly, jen jeden druh byl místo modrého temně fialový.

A co současné deště? Trápí i vás, kteří nemáte zničenou zahrádku od povodně? Nám na zahradě všechno žloutne, objevili se slimáci, papriky kvetou, ale nerostou a plody jsou zatím jen dva malinké. Jahod je hodně, ale kvůli nedostatku slunce nezrají... Vypadá to, že jedinou bohatou úrodu budeme mít z králíků :)






Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 6.6.2013 8:08

Nestěžujte si, mnozí přišli o vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.230 (?), 6.6.2013 8:26

No já se právě ptám těch, kterým voda nic nevzala - v příspěvku je to uvedeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 6.6.2013 8:47

Už tomu přestávám rozumět. Také soucítím s těmi co jim povodeň všechno vzala, ale aby někdo tady rozhodoval co se může psát a co ne, to už mě nebaví. U nás prší každý den, rajčata co mám venku jsou pěkná, papriky pod tunelem z netkané folie taky, cukety, hokaido a špagetové tykve venku rostou pomalu, ty tři lilky co mám venku zatím stojí. 25.května jsem si vysel pár rajčat přímo na záhon (asi 10 odrůd), včera jsem zjistil, že pěkně vyklíčily a tak je dnes protrhám. Počasí stejné jako všude na Moravě, prší, v noci chladno a ve dne nic moc. 

                  Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 6.6.2013 9:18

Já nikomu nenařizuji, co má psát, ale jestli to tak berete, je to váš problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.1 (?), 6.6.2013 16:48

Mě nepřipadá, že si stěžuje... jen konverzuje. ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vrba - (18) - 158.220 (?), 6.6.2013 9:45

Já dopadnul špatně.Česnek je obalený plísní, rajčata a papriky vůbec nerostou, okurky jakbysmet. Broskve i přesto, že byl proveden postřik mají kadeřavost. Všechny peckoviny sice byly obaleny květy, ale díky chladu neopylovány takže ani ta meruňkovice letos nebude. Snad jen ořechů bude dost, ale ty jsou mi k ničemu jelikož mám v čudu zuby. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 6.6.2013 9:55

Ne vše co je venku stojí za velký kulový, musím pochválit např. jahody, česnek, hrách, nakladačky (zatím). Rajčata, lilky a papriky venku jsou zatím o ničem, buráky jsem vyhodil, další lilky, melouny a cukety ještě nevysadil. Přestalo pršet, ale je furt pod mrakem, teploty stále ubohé, slunce v nedohlednu. Ve sklenících a foliovníku se daří všemu, ale taky se daří všelijaké havěti, dokonce v tom vlhku jsem včera pozoroval svilušku na hadovkách. Slimáci jsou, ale zatím nepozoruji nějakou ivazi, jako by jim byla taky zima, stačím jim ušlapávat prdelky a napichávat je na drát. Rajčata ve skleníku rostou jako divé, rajčata venku v květináčích rostou méně, hodně sílí a nasazují květenství dosti těsně nad sebou, v tom se liší od těch ve skleníku. Když to shrnu v globálu tak tento rok stojí za ho... už od prvního ledna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 6.6.2013 13:14

Úroda dobrá, akorát všechno, co slimáci jsou schopni sežrat, to sežerou do druhýho dne.  Nemaslug za 1000 Kč si ani neškrtl, Ferramol berou jako dezert. Lozí i po stromech. Nejspíš si mapují, co nejdřív uzraje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 8.6.2013 15:33

Tak nejvyšší čas na indické běžce, dietní jako králík a ještě luxusní vajíčka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika