Gloxinie



Rozinka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 220.30 (?) 
11.4.2014 17:01, zobrazeno: 6298x

Vypěstovala jsem si gloxinii z ulomené vetvičky, která mi zakořenila a po roce se mi takhle rozrostla. Přihnojováním má hodně nasazených poupat. Je mi líto je zaštípnout ale asi takových velkých květů s jakými tuto rostlinku prodávají v obchodě se zejmě nedočkám. Bude to jako s broskvemi, když se nepřeberou tak úroda je sice velká ale kvalita trpí. Poraďte. R


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 77.130 (?), 13.4.2014 10:15
Tak ta je parádní, čím hnojíte, že za rok tak narostla? Jinak já mam pokaždé také obaleno květy a jsou veliké. Rozhodně je neprobírám a nevystipuju.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.30 (?), 13.4.2014 16:04

Ta větvička byla hodně zakořeněná až se na ní začaly ve vodě dělat další zelené kořeny a tak mi pak po zasazení vyrůstaly z hlíny další přírustky. Honojila jsem i universálním hnojivem ale ne pravidelně a pak jsem do hlíny vpravila usušené slepičince a toto je výsledek. Zabralo to i na fialky, ktéré mi předtím moc nekvetly.R


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.30 (?), 13.4.2014 16:09

A ještě růžová...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rozinka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 220.30 (?), 10.7.2014 8:14

Tak jsem se dočkala rozkvetení fialově-bílé gloxinky z větvičky. Začaly mi hnědnout pupeny ale pak jsem omezila zálivku a pomohlo to. Taky asi nechce přemokření jak fialka. Ty červené mám z prodejní výstavy, měly být každá jiná barva a tak platí, že kupujete kočku v měchu když to právě nekvete.R


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.30 (?), 21.5.2014 15:27

Proč mi nevykvetly všechny pupeny na gloxinii? Rozinka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.30 (?), 21.5.2014 15:29

ještě jedna fotka..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika